Katalog

Anna Murowańska, 2014-01-31
Łódź

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji języka angielskiego

- n +

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
- ”Haunted Castles of Britain”

1. TYP SZKOŁY: Gimnazjum
2. TEMAT: ”Haunted Castles of Britain”
3. CELE:
 Poznawcze: poznanie słownictwa związanego z tematem lekcji i nazwami geograficznymi
 Zapoznanie się z elementami wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego – geografia i kultura Wielkiej Brytanii;
 Kształcące: rozwijanie umiejętności czytania i mówienia; utrwalanie słownictwa związanego z opisem budynku i elementów jego wyposażenia; utrwalanie użycia konstrukcji there is/ there are
 Rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji w Internecie
4. CELE OPERACYJNE: uczeń:
 zna słownictwo związane z opisem budynku;
 potrafi wyszukać w tekście szczegółowe informacje;
 zna części Zjednoczonego Królestwa, elementy geograficzne i kilka zamków związanych z legendami o duchach;
 stosuje proste struktury gramatyczne ( there is, there are)
 wie, jak wyszukać potrzebne wiadomości dzięki technologii informacyjnej:
5. POMOCE, MATERIAŁY I ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
- podręcznik
- komputer multimedialny
- projektor
- komputery z dostępem do Internetu
6. METODA: Eklektyczna
7. FORMY PRACY:
 indywidualna praca uczniów
 praca w parach
 interakcja nauczyciel – uczniowie
8. PRZEBIEG LEKCJI:
a) powitanie, sprawdzenie obecności i pracy domowej;
b) wprowadzenie przedmiotu lekcji:
- prezentacja multimedialna dotycząca tematu lekcji;
 powtórzenie słownictwa dotyczącego opisu budynku i jego wnętrza
 wprowadzenie i ćwiczenie słownictwa związanego z tematem lekcji (zamek, duch, przerażający, pojawiać się)
 przypomnienie nazw krajów należących do Zjednoczonego Królestwa
 poznanie położenia miast, o których mowa w temacie lekcji
 poznanie kilku podstawowych pojęć geograficznych
- obejrzenie zdjęć zamków związanych z głównym tekstem lekcji (np. Dover, Cardiff, Edinburgh)
- przeczytanie krótkiego tekstu o jednym z zamków;
- sprawdzenie rozumienia tekstu przez odpowiedzi na szczegółowe pytania nauczyciela;
- indywidualnie uczniowie zwiedzają wirtualnie jeden z zamków na podanej stronie internetowej (np. w Edynburgu) wyszukując informacje do uzupełnienia ćwiczeń:
 ćwiczenie użycia konstrukcji there is/ there are (- przygotowane ćwiczenie w wersji elektronicznej, papierowej bądź na prezentacji)
 ćwiczenie nowego słownictwa – uzupełnianie luk w zdaniach odpowiednimi wyrazami (- przygotowane ćwiczenie w wersji elektronicznej)
- powtórzenie prawidłowej wymowy nowych wyrazów;
- podanie adresów stron internetowych, np. http://www.hauntedrooms.co.uk,
- praca w parach: wybór któregoś zamku i wyszukiwanie informacji o nim według podanych punktów: nazwa, gdzie się znajduje, co można w nim zwiedzić, kto /co nawiedza dany zamek, jaka jest historia ducha, inne ciekawostki o zamku
- przedstawienie uzyskanych informacji innym uczniom;
- sporządzenie wspólnej tabeli z najważniejszymi informacjami o zamkach
c) zadanie pracy domowej:
Search for another haunted castle in the UK or in Poland where you can find a frightening ghost and prepare some information about it!
d) podsumowanie;
e) ocena pracy uczniów;

Wyświetleń: 649


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.