Katalog

Małgorzata Porębińska-Niesmaczny, 2014-01-30
Mokrzesz

Język angielski, Scenariusze

KONSPEKT LEKCJI OTWARTEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE I

- n +

Klasa: Ia
Prowadzący: mgr M.Porębińska-Niesmaczny
Data: 4.12.2013
Podręcznik: Treetops 1
Temat: Pytanie o położenie, utrwalenie znajomości nazw pomieszczeń i członków rodziny.

Cele:
• Główny: powtórzenie poznanego słownictwa z zakresu „Dom i rodzina”
• Szczegółowe:
- rozumienie prostych poleceń,
- rozpoznawanie i stosowanie nazw pomieszczeń,
- rozpoznawanie i stosowanie nazw członków rodziny,
- rozpoznawanie, stosowanie i odpowiadanie na pytanie Who is in the…?,
- rozumienie pytania Where’s…? i odpowiadanie na nie In the …,
- kształtowanie umiejętności budowania prostych zdań po angielsku,
- doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,
- doskonalenie umiejętności interpersonalnych poprzez pracę w parach.

Formy pracy:
- indywidualna
- zespołowa
- w parach

Metody pracy:
• Metoda komunikacyjna
• Metoda TPR
• Metoda audiolingwalna

Przebieg lekcji:

WSTĘP

1. Powitanie uczniów: How are you today. Powitanie z pacynkami Hello Bud, Hello Holly. Pytanie: Are you happy or sad today?
2. Piosenka na powitanie
3. Sprawdzenie pracy domowej.
4. Powtórzenie nazw pomieszczeń:
- kalambury – ochotnik wychodzi na środek klasy i pokazuje czynność wykonywaną w domu, pozostali uczniowie zgadują nazwę pomieszczenia,
- znikające karty – nauczyciel zakrywa po kolei karty z pomieszczeniami a uczniowie starają się zapamiętać kolejność
5. Powtórzenie nazw członków rodziny:
- nauczyciel pokazuje karty z poszczególnymi członkami rodziny a uczniowie podają nazwy,
- reading my lips - nauczyciel bezgłośnie wypowiada nazwy członków rodziny, uczniowie zgadują, uczeń, który pierwszy poda prawidłową nazwę zastępuje nauczyciela,
- am I right? – nauczyciel nazwy poszczególnych członków rodziny, jeśli powie poprawnie uczniowie wstają z miejsc, jeżeli niepoprawnie pozostają w ławkach.
ROZWINIĘCIE
1. Uczniowie otwierają w podręcznikach historyjkę Hide and seek i odpowiadają na pytania nauczyciela Who’s in the bathroom?, Where’s Dad?, Who’s in the living room?itp.
2. Piosenka Hide and seek
3. Wprowadzenie pytania typu Where’s…? i odpowiadanie na nie: In the…
- nauczyciel umieszcza na tablicy karty z pomieszczeniami a obok karty z rodziną. Nauczyciel pyta o poszczególne osoby a uczniowie starają się odpowiadać pełnym zdaniem,
- ochotnik przychodzi do tablicy, zmienia położenie kart i on zadaje pytanie, uczeń, który prawidłowo odpowie przejmuje jego rolę,
- uczniowie otwierają podręcznik na stronie 26 i nazywają pomieszczenia. Nauczyciel rozdaje każdemu uczniowi zestaw członków rodziny i wyjaśnia, że uczniowie będą słuchać nagrania i umieszczać osoby w odpowiednim pomieszczeniu. Sprawdzenie – na tablicy zostają karty z rodziną, nauczyciel pyta o poszczególnych członków np., Where’s grandpa? Uczeń, który prawidłowo odpowie przychodzi do tablicy i umieszcza odpowiednią kartę z pomieszczeniem obok członka rodziny. Uczniowie sprawdzają czy prawidłowo wykonali ćwiczenie w swoich książkach,
- gra w parach – podręcznik str.26 – jedna osoba wybiera kogoś z rodziny i umieszcza w dowolnym pomieszczeniu, nie pokazując koledze gdzie. Druga osoba z pary odgaduje. Jeśli poprawnie odpowie uczniowie zamieniają się rolami.

ZAKOŃCZENIE
- Podsumowanie lekcji
- Nagrodzenie najbardziej aktywnych uczniów
- Zadanie pracy domowej
- Piosenka na zakończenie
- Pożegnanie uczniów

Wyświetleń: 1512


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.