Katalog

Edyta Kulik, 2014-01-02
Głogów

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji angielskiego

- n +


KONSPEKT LEKCJI J. ANGIELSKIEGO – THE OLD HOUSE. ( z wykorzystaniem tablicy interaktywnej).

PROWADZĄCY: Edyta Kulik
DATA: 2013-03-15
KLASA: II szkoła podstawowa
TEMAT LEKCJI: The family members- Nazywanie członków rodziny.
CZAS: 45 minut

CELE GŁÓWNY:
• Uczeń potrafi nazwać najbliższych członków swojej rodziny.
• Poprawnie reaguje na pytanie Who’s in the ( garden)?
• Uczeń poprawnie czyta i zapisuje nazwy określające najbliższe osoby.

CELE OPERACYJNE
- uczeń powtarza i utrwala nazwy pomieszczeń w domu
- uczeń przyswaja nazwy członków rodziny,
- uczeń pracuje nad poprawną wymową wyrażeń i słownictwa używanego w czasie lekcji,
- integracja uczniów,

METODY IFORMY PRACY:
- TPR- metoda reagowania całym ciałem ( total physical response)
-gry i zabawy językowe
FORMY PRACY:
- praca z całą klasą – chóralne powtarzanie
-praca indywidualna na forum klasy- wypowiedzi poszczególnych dzieci
- praca indywidualna- wykonywanie ćwiczeń
- praca w grupach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
-- tablica interaktywna,
- karty obrazkowe (członkowie rodziny Sandry)
- podręcznik
- karty wyrazowe z nazwami członków rodziny,
- kserokopie wykreślanki wyrazowej
- magnetofon oraz płyta CD

PRZEBIEG LEKCJI:
1.Przywitanie się.
2.Warm up – rozgrzewka językowa – przypomnienie nazw pomieszczeń w domu biedronki Lucy. Po wykorzystaniu kart obrazkowych, dzieci oglądają krótki film i odpowiadają na zadane przez biedronkę pytania, powtarzając słownictwo z poprzedniej lekcji.
3. Nauczyciel wykorzystują tablicę interaktywna wykonuje ćwiczenie utrwalające nazwy pomieszczeń.
4.Zapoznanie dzieci z tematem lekcji.
5.Naucyciel wykorzystując kartę obrazkową przedstawia członków rodziny Sandry.
6.Nauczyciel zadaje dzieciom pytanie „ Who’s that”? Dzieci odpowiadają ( w razie potrzeby nauczyciel pomaga bądź prosi innego ucznia o pomoc, zwraca też uwagę na poprawną wymowę.
7.Nauczyciel prosi uczniów o otwarcie swoich książek i wyjaśnia ćwiczenie. Wszystkie dzieci wykonują zadanie w książce, a chętni uczniowie wykonują zadanie na tablicy interaktywnej. Po zakończeniu zadanie sprawdzamy jego poprawność. Dzieci czytają swoje odpowiedzi, a nauczyciel zwraca uwagę na poprawność językową.

8. Dodatkowe ćwiczenie na utrwalenie nowego słownictwa. Nauczyciel wykorzystuje tablice interaktywną i prosi uczniów o uzupełnienie drzewa genealogicznego.

9. Nauczyciel prosi uczniów, aby posłuchali piosenki o rodzinie Sandry, prosząc ,aby uczniowie zwrócili uwagę na to jakie osoby wymienia Sandra. Następnie sprawdza poprawność odpowiedzi i zachęca dzieci do wspólnego śpiewania.

10. Nauczyciel prosi o wykonanie ćwiczenia w podręczniku oraz na tablicy interaktywnej- sprawdza poprawność zapisu i prosi wszystkich uczniów o wspólne przeczytanie odpowiedzi.

11. Zadanie niespodzianka- nauczyciel prosi uczniów o wykonanie zadania dodatkowego na tablicy interaktywnej. Prosi uczniów o monitorowanie poprawności zapisu poznanych na lekcji wyrazów.

12.Praca domowa – nauczyciel prosi o znalezienie w diagramie nazw wyrazów poznanych na lekcji , a następnie wklejenie karteczek do zeszytu.















Opracowała
mgr Edyta Kulik
Wyświetleń: 1277


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.