Katalog

Alicja Celej, 2013-12-03
Dobroszyce

Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Konspekt zajęć lekcyjnych - Walentynki

- n +

KONSPEKT ZAJĘĆ LEKCYJNYCH
Temat ośrodka tygodniowego: Uczucia .

Temat zajęć: Walentynki.

Cel ogólny :
- kształtowanie pozytywnego nastawienia do innych ludzi,
Cele szczegółowe – uczeń potrafi:
-zna historię święta walentynkowego i jego patrona ,
- rozpoznaje i nazywa uczucia pozytywne i negatywne ,
- łączy w pary wskazane postacie ,
-starannie wykonuje prace plastyczne,
-stara się doprowadzić pracę do końca ,
-dba o porządek w miejscu pracy,
Pomoce:
-tekst z krótką biografia Św. Walentego
-teksty wierszy i życzeń ,
-artykuły papiernicze i narzędzia (brystol ,kolorowe kartki, klej, brokat, wstążki, nożyczki)
-kartki walentynkowe (wzorcowe)
Metody:
-oparte na obserwacji,
-oparte na słowie,
-oparte na praktycznym działaniu,
-ekspresja,

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

I .WPROWADZENIE.

1.Przywitanie i sprawdzenie listy obecności .
2.Zapoznanie uczniów z tematem zajęć

II . PRACA POZNAWCZA.

1.Wiersz Walentynkowy.
Mamy dzisiaj Walentynki,
Święto chłopca i dziewczynki.
Co się lubią i kochają ,
No i sobie też ufają.
Dają sobie dziś prezenty,
Mówiąc o tym – to Walenty.
Omówienie wiersza. O jakim święcie mówimy ?

2.Historia święta walentynkowego w Polsce i krótki życiorys jego patrona.
Święty Walenty jest patronem wszystkich zakochanych . Urodził się we Włoszech , niedaleko Rzymu . Do tego miejsca przyjeżdżają narzeczeni i małżeństwa całego świata,
aby podziękować za to, że odnaleźli szczęście z drugą osobą .
W Polsce święto zwane Walentynkami , lub Dniem Zakochanych obchodzone jest od 20 lat.
W tym dniu ludzie są szczególnie mili dla innych. Istnieje zwyczaj wręczania drobnych upominków oraz składania życzeń dla sympatii i przyjaciół .

3.Krótka rozmowa o uczuciach.
Rozpoznawanie uczuć: Pozytywnych Negatywnych
- przyjażń - zazdrość
- miłość - złość
- radość - nienawiść
- sympatia - chciwość
- dobroć - lenistwo

4.Układanie w pary postaci znanych książek i filmów.

III.EKSPRESJA.

1.Wyjaśnienie uczniom co będą robili w dalszej części zajęć.
2.Pokazanie pracy wzorcowej.
3.Przypomnienie u bezpieczeństwie podczas pracy(nożyczki)
4.Praktyczne działanie :
-rozdanie artykułów papierniczych i narzędzi,
-rozdanie tekstu życzeń
-wpisywanie życzeń, podpisywanie się.
5.Powieszenie gotowych prac na tablicy – mini wystawa.
6.Oglądanie wykonanych prac – ocena przez uczniów.
7.Porządkowanie miejsca pracy.

IV.ZAJĘCIA KOŃCOWE.

1.Powtórzenie wiadomości- dzielenie się wrażeniami i spostrzeżeniami nt. Walentynek.
2.Pochwała uczniów przez nauczyciela.
3.Podziękowanie,pożegnanie.









Zajęcia przeprowadzono
w Szkole Przysposabiającej
do Pracy przez Alicję Celej.











W DNIU ZAKOCHANYCH,
W DNIU WALENTEGO
PRZYJMIJ ŻYCZENIA
OD CHŁOPAKA SWEGO!

………………………………………





W DNIU ZAKOCHANYCH,
W DNIU WALENTYNKI,
PRZYJMIJ ŻYCZENIA
OD SWEJ DZIEWCZYNKI!

…………………………………………


















ZOSTAŃ MOJĄ
WALENTYNKĄ

……………………………………….






JESTEŚ MOJĄ
WALENTYNKĄ

………………………………………


Wyświetleń: 2619


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.