![]() |
![]() |
Katalog Katarzyna Zielińska, 2013-11-27 Konin Język angielski, Konspekty Present Continuous with Mr Bean.KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO Klasa: V szkoły podstawowej Temat Lekcji : Present Continuous with Mr Bean. - Czas teraźniejszy ciągły z Jasiem Fasolą. Cele lekcji: poznanie konstrukcji i zastosowania nowego czasu teraźniejszego: Present Continuous, umiejętność wyrażenia czynności odbywającej się w momencie mówienia, Pomoce: komputer, rzutnik, film z Jasiem Fasolą, prezentacja multimedialna, karty wyrazowe, Formy pracy: praca indywidualna, praca w parach, burza mózgów, praca na podstawie filmu Przebieg lekcji: 1. Wprowadzenie Moment organizacyjno-porządkowy – sprawdzenie obecności, przedstawienie celów lekcji. Rozgrzewka językowa: przypomnienie tematów ostatnich lekcji, pytania z nimi związane: - What is JLS? - How many people are there in this group? - Do you watch TV talent shows? - What TV talent shows do you know? Zwrócenie uwagi na użycie czasu Present Simple w powyższych pytaniach i w odpowiedziach uczniów. Przedstawienie użycia nowego czasu Present Continuous. 2. Rozwinięcie Uczniowie oglądają film rysunkowy z Jasiem Fasolą (http://www.youtube.com/watch?v=nTeGorY3rg4), patrząc na podane w nim przykłady, zastanawiają się, jak wygląda konstrukcja zdania w Present Continuous osoba + odmieniony czasownik „być” + czasownik z końcówką -ing Mr Bean is sleeping. Uczniowie podają inne przykłady zapamiętane z filmu. Czterech uczniów otrzymuje karty wyrazowe, z których muszą utworzyć poprawne zdanie. Mr Bean is sleeping . Klasa ocenia, czy zdanie jest poprawne, następnie jeden z uczniów podchodzi z kartą przedstawiającą znak zapytania i przestawia swoich kolegów tak, by utworzyć pytanie. Uczniowie udzielają krótkich odpowiedzi na powstałe pytanie. Wyjaśnienie zasad tworzenia czasowników z końcówką -ing. Uczniowie podchodzą do tablicy i przyczepiają karty wyrazowe do odpowiednich grup czasowników: czasowniki zakończone na -e, czasowniki jednosylabowe zakończone na pojedynczą spółgłoskę i pojedynczą samogłoskę, inne czasowniki. Czasowniki na kartach wyrazowych (występujące w filmie): sleep, work, shout, offer, cook, smell, read, come, run, relax, hold, dance. Uczniowie pracują w parach, otrzymują kartki ze zdaniami, przedstawiającymi to, co dzieje się w filmie. Uzupełniają zdania czasownikami w Present Continuous. Uczniowie oglądają film raz jeszcze i układają kartki ze zdaniami w poprawnej kolejności. The man is working. Mr Bean is shouting. Mr Bean is offering the street workers some food. Mr Bean is cooking more food. The street workers are smelling something strange. The street workers are reading a book. Mr Bean is coming again. The street workers are running. The street workers are working again. He is relaxing now. Mr Bean is holding a flashlight now. Mr Bean is dancing now. Podsumowanie Uczniowie podsumowują, czego nauczyli się na dzisiejszej lekcji, kiedy używamy Present Continuous i podają jego konstrukcję. Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela: What are you doing now? - (We are sitting. / We are listening. / We are writting. ... )What is he / she doing at the moment? - (She / He is drawing. ... ) Lekcję prowadziła Katarzyna Zielińska Wyświetleń: 1611
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |