Katalog

Agnieszka Latos, 2013-11-13
Wilkołaz

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz - English Adventure 3 "A fridge can

- n +

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Klasa: III (szkoła podstawowa)
Temat lekcji: A fridge can't fly – nauka piosenki.
Cel ogólny: wzbogacanie słownictwa, nauka piosenki
Cele szczegółowe/operacyjne:
1. Wiadomości – Uczeń zna:
nazwy mebli, sprzętów domowych i naczyń: fridge, chair, cup, teapot, plate, sink, wardrobe, bin,
piosenkę „A fridge can't fly”.
2. Umiejętności – Uczeń potrafi:
nazwać poznane meble, sprzęty domowe i naczynia,
zaśpiewać piosenkę „A fridge can't fly”,
uzupełniać zdania odpowiednimi nazwami mebli, sprzętów domowych i naczyń.
3. Cele wychowawcze:
kształtowanie postawy aktywnej pracy na lekcji,
rozwijanie umiejętności pracy w grupach.
Czas trwania: 45 minut
Metody i formy pracy: praca z całym zespołem klasowym, praca w grupach, gry językowe.
Materiały i środki dydaktyczne: podręcznik, płyta, karty obrazkowe, pacynka/maskotka.
Planowany przebieg zajęć:
1. Czynności organizacyjne.
2. Sprawdzenie pracy domowej.
3. Rozgrzewka językowa: przypomnienie nazw czynności z poprzedniej lekcji. Nauczyciel przy pomocy pacynki/maskotki prezentuje czynności, a uczniowie podają ich nazwy.
4. Wprowadzenie nazw mebli, sprzętów domowych i naczyń:
a) prezentacja słownictwa przy użyciu kart obrazkowych i powtarzanie wyrazów w celu utrwalenia poprawnej wymowy,
b) nauczyciel umieszcza karty na tablicy, a uczniowie podają nazwy wskazanych przez nauczyciela mebli, sprzętów domowych i naczyń. Następnie nauczyciel kolejno usuwa karty, a uczniowie dalej podają nazwy mebli, sprzętów domowych i naczyń, próbując sobie przypomnieć jakie karty były umieszczone na tablicy zanim nauczyciel je zabrał.
5. Praca z piosenką:
a) uczniowie słuchają piosenki i wskazują w książce meble, sprzęty domowe i naczynia, których nazwy pojawiają się w piosence,
b) nauczyciel przydziela uczniom meble, sprzęty domowe i naczynia. W trakcie drugiego słuchania piosenki uczniowie wstają, gdy usłyszą „swoje” słowo,
c) wspólne śpiewanie piosenki.
6. Utrwalenie słownictwa za pomocą gry językowej: uczniowie wycinają karty z końca książki przedstawiające meble, sprzęty domowe i naczynia i w czteroosobowych grupach grają w grę „Four in a row”.
7. Zakończenie lekcji i zadanie pracy domowej z ćwiczeń: uczniowie mają połączyć wyrazy z obrazkami oraz uzupełnić zdania właściwymi wyrazami.
Wyświetleń: 1216


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.