Katalog

Grażyna Lubawa, 2013-07-30
Skoki

Zajęcia pozaszkolne, Konkursy

Zabawa plenerowa sprawdzjąca wiedzę o A,Mickiewiczu

- n +


Plenerowy quiz sprawdzający wiedzę o A. Mickiewiczu
20.09. 2012r

Do zaliczenia przez wszystkie grupy jest udział w 6 stacjach.

Wychowawców serdecznie prosimy o pomoc w czasie uczestnictwa grupy w poszczególnych konkurencjach przy utrzymaniu dyscypliny.
• Grupa I rozpoczyna od stacji 1
• Grupa IV od stacji 2
• Grupa V 3
• Grupa VI od stacji 4
• Grupa VI I od stacji 5
• Grupa IX od stacji 6

Kolejność w następnych stacjach dowolna, grupa przemieszcza się do stacji wolnej, przy której nie znajduje się inny zespół.

Wykaz Stacji

Stacja I
PUZZLE
Grupa dzieli się na trzy podzespoły, układające jednocześnie 3 komplety puzzli Podzespoły które uzyskają najlepszy czas ułożenia uzyskują I m-ce przeliczone na najwyższą liczbę pkt. 6

Stacja II
NAJWYZSZY STOPIEŃ WTJEMNICZENIA – PRAWDA CZY FAŁSZ
Do zabawy wykorzystane są stopnie – schody prowadzące do amfiteatru. Na terenie amfiteatru umieszczone są w ponumerowanych słojach pytania. Wyznaczona osoba udaje się z miejsca STARU (1-szy stopień schodów) w poszukiwaniu słoja z określonym numerem, z którego wyjmuje 1 pytanie i przynosi swojej grupie, odczytując je na głos .Przy dobrej odpowiedzi drużyna zajmuje wyższy stopień, przy złej pozostaje na tym samym miejscu. Wygrywa grupa, która zdobędzie najwyższy stopień amfiteatru.

Stacja III
UŁÓŻ I ODGADNIJ
Grupa losuje 5 kopert z zawartością 5znanych cytatów A. Mickiewicza. Każdy cytat stanowi rozsypankę , z której trzeba odtworzyć dany cytat. Za każdy dobrze ułożony cytat grypa otrzymuje 1pkt, dodatkowy 1 pkt. za odgadnięcie z jakiego utworu cytat pochodzi.. Maksymalnie można zdobyć 10 pkt., które są przeliczane na duże punkty (I m-ce 6pkt, II m-ce 5pkt, itd.)


Stacja IV
RECYTACJA BAJKI Z PODZIALEM NA ROLE
Jury dokonuje oceny zaprezentowanej przez zespół bajki, biorąc pod uwagę pomysłowość, interpretację tekst, ogólne wrażenie. Punktacja od 1-6pkt.

Stacja V
ŻÓŁWIA JAZDA NA ROWERZE
5 zawodników z grupy kolejno, pokonuje w jak najwolniejszym tempie określoną trasę na rowerze jadąc cały czas do przodu bez podpierania się w czasie jazdy nogami o podłoże. W punktacji bierze się pod uwagę najwolniejszy czas jednego z zawodników grupy, który przeliczany jest na duże pkt.

Stacja VI
RZUT DO KOSZA
Kolejno uczestnicy grupy wykonują ze wskazanej odległości po 1 rzucie do kosza przez 7 minut nieprzerwanie. Wygrywa grupa, która wykona największą ilość rzutów celnych.

DUŻE PUNKTY
I m-ce w danej konkurencji 6 pkt.
II 5 pkt.
III 4 pkt.
IV 3 pkt.
V 2 pkt.
VI 1 pkt.

Wyświetleń: 479


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.