Katalog

Grażyna Lubawa, 2013-07-30
Skoki

Zajęcia pozaszkolne, Konkursy

Zabawa plenerowa sprawdzająca wiedzę o Wł.Reymoncie

- n +

Plenerowa zabawa sprawdzająca wiedzę o Wł. Reymoncie
Kwiecień 21012Informacje dla wychowawców
Do zaliczenia przez wszystkie grupy jest udział w 8 stacjach.

Wychowawców serdecznie prosimy o pomoc w czasie uczestnictwa grupy w poszczególnych konkurencjach przy utrzymaniu dyscypliny.
• Grupa I rozpoczyna od stacji 1
• Grupa IV od stacji 2
• Grupa V 3
• Grupa VI od stacji 4
• Grupa VI I od stacji 5
• Grupa VIII od stacji 6
• Grupa IX od stacji 7
Kolejność w następnych stacjach dowolna, grupa przemieszcza się do stacji wolnej, przy której nie znajduje się inny zespół.


Wykaz Stacji

Stacja I
PUZZLE
Zadaniem grupy jest poprawne ułożenie puzzli

Stacja II
NAJWYZSZY STOPIEŃ WTJEMNICZENIA – PRAWDA CZY FAŁSZ
Do zabawy wykorzystane są stopnie – schody prowadzące do amfiteatru. Na terenie amfiteatru umieszczone są w ponumerowanych słojach pytania. Wyznaczona osoba udaje się z miejsca STARU (1-szy stopień schodów) w poszukiwaniu słoja z określonym numerem, z którego wyjmuje 1 pytanie i przynosi swojej grupie, odczytując je na głos .Przy dobrej odpowiedzi drużyna zajmuje wyższy stopień, przy złej pozostaje na tym samym miejscu. Wygrywa grupa, która zdobędzie najwyższy stopień amfiteatru.

Stacja III
RZUT LOTKĄ DO CELU
Każda z 10 osób wykonuje kolejno po 3 rzuty do tarczy. Suma uzyskanych pkt. przez 10 zawodników decyduje o punktacji końcowej, wygrywa zespół z najwyższą ilością zdobytych punktów.
Stacja IV
BIEG W WORKU NA CZAS
W konkurencji bierze udział 10 osób. Każdy zawodnik staruje kolejno w worku
Po dotarciu do mety następny uczestnik zabawy zakłada worek na nogi i pokonuje tę samą odległość, itd. Wygrywa zespól, który osiągnie najlepszy czas

Stacja V
KARYKATURA REYMONTA
Za pomocą kredy rysujemy na asfalcie karykaturę Wł. Reymonta. Najciekawsza karykatura otrzymuje najwięcej punktów.

Stacja VI
PRZENOSZENIE FASOLKI
Każda z 10 osób kolejno przenosi fasolkę za pomocą słomki z jednego talerzyka na drugi przez 30 sek. Wygrywa zespół, który przeniesie największą ilość fasolek.

Stacja VII
RZUT DO KOSZA
Kolejno uczestnicy grupy wykonują ze wskazanej odległości po 1 rzucie do kosza przez 10 minut nieprzerwalnie. Wygrywa grupa, która wykona największą ilość rzutów celnych.

Stacja VIII
SKAKANKA
Każda z 10 osób kolejno wykonuje 20 poprawnych przeskoków przez skakankę. Po zaliczeniu przekazuje skakankę następnej osobie. Wygrywa zespół ,który osiągnie najlepszy czas.


DUŻE PUNKTY
I m-ce w danej konkurencji 7pkt
II 6pkt
III 5pkt
IV 4pkt
V 3pkt
VI 2pkt
VII 1pkt
Wyświetleń: 567


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.