Katalog

Anna Kasprzyk, 2013-06-26
Dzierżoniów

Matematyka, Plany pracy

Plan pracy zespołu

- n +

PLAN PRACY ZESPOŁU
SAMOKSZTAŁCENIOWEGO NAUCZYCIELI :matematyki, informatyki, przyrody, wychowania fizycznego
na rok szkolny 2011/2012
Cele zespołu na bieżący rok szkolny:
 samokształcenie i doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli
 poprawa procesu nauczania i uczenia
 motywowanie uczniów do nauki
 kształcenie umiejętności i rozwijanie talentów uczniów
 doskonalenie umiejętności komunikacji, rozwijanie współpracy w zespole
Zamierzone efekty:
. podniesienie jakości pracy szkoły
. aktywne uczestnictwo w życiu szkoły i środowiska
. uatrakcyjnianie zajęć poprzez wykorzystanie technologii komputerowej
. wyrównywanie braków wiedzy i umiejętności w zakresie rozumowania i wykorzystania wiedzy w praktyce
. podnoszenie poziomu osiągnięć uczniów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych
Główne zadania zespołu:
*Odpowiedzialni
- Ustalenie planu pracy zespołu na rok szkolny 2011/2012
*cały zespół
- Aktualizacja planów nauczania z poszczególnych
przedmiotów zgodnie z nową podstawą programową
*nauczyciele przedmiotów
- Przeanalizowanie istniejącego systemu oceniania WSO, oraz przedmiotowych systemów oceniania
- Analiza wyników Sprawdzianu klas szóstych w części matematyczno-przyrodniczej.
Ustalenie wniosków do pracy w bieżącym roku szkolnym
* nauczyciele matematyki i przyrody
- Analiza wyników próbnego sprawdzianu klas piątych i czwartych w części matematyczno- przyrodniczej. Ustalenie wniosków do pracy na bieżący rok.
- Zajęcia pozalekcyjne: zajęcia wyrównawcze, koła zainteresowań, zajęcia sportowe.
- Przygotowanie uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych
- Sprawdzanie efektywności nauczania poprzez bieżącą analizę
wyników nauczania i kontrolę poziomu wiedzy i umiejętności
- Przygotowanie uczniów do Sprawdzianu klas szóstych
*nauczyciele matematyki i przyrody
- Dzielenie się uwagami, spostrzeżeniami, doświadczeniem
wyniesionym z udziału w różnych formach doskonalenia
zawodowego
- Wspólne omówienie wyników egzaminów końcowych,
sformułowanie wniosków do dalszej pracy, opracowanie
działań naprawczych
- Podsumowanie pracy w roku szkolnym 2011/2012

Przewodniczący zespołu:
Anna Kasprzyk

Członkowie zespołu:
Elżbieta Kozioł - Szeniszewska
Wiesław Koziara
Maria Kubicka
Daria Skibińska – Pindera
Marlena Baranowska
Krystian Bielecki

Wyświetleń: 977

Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.