Katalog

Monika Grzywna-Wołoszyn , 2013-06-13
Sosnowiec

Zajęcia zintegrowane, Konspekty

Jak spędzamy wolny czas? - scenariusz zajęć zintegrowanych

- n +

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z ELEMENTAMI OK
Klasa:1
Temat: Jak spędzamy wolny czas?.
Edukacje: środowiskowa, polonistyczna, matematyczna, plastyczna.
Cele lekcji.:
 dostrzega humor zawarty w wierszu,
 potrafi improwizować w rolach, prawidłowo używa zwrotów grzecznościowych,
 dopełnia do 10 z użyciem liczmanów,
 układa zdanie z rozsypanek sylabowych i wyrazowych,
 rozumie wpływ czynnego wypoczynku na zdrowie człowieka.
Cele sformułowane w języku ucznia:
 znam zwroty grzecznościowe,
 umię dodawać do 10,
 potrafię ułożyć rozsypankę,
 wiem, że ruch jest zdrowy dla człowieka,
 potrafię ocenić koleżeńsko swoją pracę .
Pytanie kluczowe: Co to jest czas wolny?
Metody pracy: rozmowa, praktyczne działanie, praca z tekstem.
Formy: indywidualna jednolita, zróżnicowana, binarna, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: zadania matematyczne (karta pracy), kartoniki z liczbami, patyczki do liczenia, kolorowe światła, rozsypanka sylabowa na tablicy, rozsypanki wyrazowe (karta pracy), kartki, kredki świecowe.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Odczytanie wiersza „Urodzinki” - rozmowa na temat humoru zawartego w wierszu.
2. Zabawa dramowa - „Urodziny przyjaciela” - dzieci w roli solenizanta i jego gości improwizują przyjście na zabawę urodzinową: składanie życzeń. (wytłumaczenie uczniom co to są dobre maniery)
3. Odczytanie tekstu „Urodziny” (co mama upiekła na urodziny Marka? Jaki podarunek otrzymał chłopiec?)
4. Dopełnianie do10 – dorysowywanie brakujących elementów (karta pracy, kartoniki z liczbami, patyczki)
Nacobezu:
 dorysowanie 4 chłopców(+),
 dorysowanie 5 kwiatków(+),
 dorysowanie 3 małych prezentów(+),
Samoocena (sygnalizacja świetlna)
+ czerwone światło
++ żółte światło
+++ zielone światło.
5. Przerwa śródlekcyjna: zabawy na śniegu
6. Rozmowa na temat spędzania wolnego czasu (co to jest czas wolny) spotkania z przyjaciółmi są przyjemnym sposobem relaksu i odpoczynku, jakie znacie inne formy spędzania czasu wolnego (ćw.1/60)
 zwrócenie uwagi na zalety aktywnego wypoczynku.
7. Układanie rozsypanki sylabowej - Bawimy się bezpiecznie
8. Zabawa ruchowa - „Uprawiam sporty zimowe”
Dzieci imitują ruchem, gestem wybrane przez siebie dyscypliny sportowe i zabawy na świeżym powietrzu.
9. Praca zróżnicowana - wycinanie, układanie, wyklejanie rozsypanki wyrazowej (karta pracy)
I poziom: II poziom:
Bądź ostrożny na śniegi i lodzie. Lodowisko to miejsce bezpieczne do
zabaw zimowych.
Jezdnia nie jest miejscem do zabawy.
10. Wykonanie przez dzieci ilustracji na temat ”Jak najchętniej wypoczywam”



„Urodzinki”
Tak bym chciała, tak bym chciała,
żeby były rodzinki!
U chłopczyka czy dziewczynki,
u kucyka czy sardynki-
wszystko jedno, wszystko jedno,
byle były urodzinki!

Żeby było dużo gości’
i Mateusz i Grażynka,
dla każdego moc pyszności,
wszystkie stoły w upominkach,
na tych cudnych, na nienudnych,
na wesołych urodzinkach!

A jak zjemy wszystkie kremy,
czekoladę i rodzynki,
upominki rozwiniemy,
upaćkamy się jak świnki,
to z radości podskoczymy
i powiemy do rodzinki:
„Niech żyjecie, niech żyjemy
I niech żyją rodzinki!”



Zadania:
1. -Na przyjęcie urodzinowe Rysia przyszło 10 gości. Było 6 dziewczynek. Dorysuj chłopców.
2. -Krzyś dostał 10 kwiatków. 5 wstawił do wysokiego wazonu, resztę do niskiego wazonika. Dorysuj kwiaty w małym wazonie.
3. -Adam dostał 10 prezentów. 7 było dużych. Dorysuj małe prezenty.

Wyświetleń: 1968


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.