Katalog

Barbara Kaliszewicz, 2013-06-13
Białystok

Język angielski, Konspekty

Present Simple, Present Continuous – porównanie czasów

- n +

Klasa: 4

Temat zajęć: Present Simple, Present Continuous – porównanie czasów

Cele ogólne:
· rozwijanie umiejętności praktycznego korzystania z wiedzy teoretycznej
· kształcenie umiejętności pracy w grupach

Cele szczegółowe: - uczeń:
· umie zbudować zdanie twierdzące, pytające i przeczące w każdym z omawianych czasów gramatycznych
· umie budować krótkie odpowiedzi
· przedstawić zasady dodawania do czasownika końcówek „-s”, „-ing”,
· umie wymienić wyrazy charakterystyczne dla omawianych czasów

Metody pracy:
· burza mózgów
· rozwiązywanie ćwiczeń (karta pracy, tablica)

Formy pracy:
· grupowa
· indywidualna

Środki dydaktyczne:
· karty pracy
· tablica
· ewentualnie podręcznik

Sposoby ewaluacji:
· ocenienie uczniów najbardziej aktywnych na lekcji
· podsumowanie pracy całej klasy
· pytanie do uczniów co podobało im się w zajęciach, a co chcieliby zmienić

Przebieg zajęć:

1. Przedstawienie tematu zajęć i formy pracy na lekcji.
2. Podział uczniów na dwie grupy.
3. Praca w grupach – każda grupa przygotowuje informacje dotyczące przypisanego jej czasu gramatycznego, poszczególne osoby w grupach przygotowują przydzielone im zadania.
4. Prezentacja przygotowanych informacji na tablicy.
5. Karta pracy - każdy uczeń otrzymuje kartę pracy z ćwiczeniami: dodawanie końcówek do czasowników.
6. Karta pracy – dwa ćwiczenia na zastosowanie czasu Present Continuous.
7. Karta pracy – uczniowie czytają krótki tekst, a następnie poprawiają błędne informacje w zdaniach (zastosowanie czasu Present Simple).
8. Karta pracy – wstawianie w zdaniu czasowników w nawiasie w odpowiedniej formie; ewentualnie ustana zamiana zdania na pytanie i przeczenie.
9. Praca domowa – zadaniem domowym jest napisanie własnych zdań z użyciem omawianych czasów gramatycznych (3 zdania dotyczące życia codziennego, 3 zdania na temat tego co w danej chwili wykonują członkowie rodziny ucznia).
10. Podsumowanie lekcji.




1. Do podanych czasowników dodaj, w odpowiedni sposób, końcówki „-s” oraz „-ing”

czasownik końcówka „-s” końcówka „-ing”
write
go
play
read
miss
make
swim
do
study
watch
take
sit
eat
wash
run
mix
get

2. Czasownik w nawiasie wstaw w odpowiedniej formie (Present Simple or Present Continuous).

a) Jane __________ (go) to the cinema every Saturday.
b) Tom and Peter __________ (study) for the Maths test now.
c) We __________ (start) school at 8 o’clock on Mondays.
d) My mother __________ (play) volleyball in this photo.
e) My friend __________ (wear) a yellow t-shirt today.
f) We __________ (eat) lunch after school.
g) My parents __________ (watch) TV after lunch.
h) Look! The boys over there __________ (dance) in the street.
i) My English teacher __________ (look) at me at the moment.



Wyświetleń: 2674


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.