Katalog

Beata Żelazo, 2013-06-10
Pszczyna

Język angielski, Konspekty

School subjects - klasa III

- n +

SCENARIUSZ METODYCZNY LEKCJI – KLASA III
Nauczyciel prowadzący: Beata Żelazo
Temat lekcji: Nazwy zawodów w języku angielskim.
Data: 06.02.2013r.
Cele lekcji są zgodne z programem nauczania.
Cele ogólne:
1) Doskonalenie sprawności rozumienia ze słuchu .
2) Uwrażliwienie na melodykę języka angielskiego.
3) Doskonalenie umiejętności mówienia w języku angielskim.
4) Powtórzenie wiadomości z lekcji poprzednich.
5) Ćwiczenie wymowy poznanych słówek.
6) Poszerzenie słownictwa.
Cele szczegółowe:
1) Uczeń rozumie proste polecenia nauczyciela i właściwie na nie reaguje.
2) Uczeń powtarza wiadomości poznane na lekcjach poprzednich.
3) Uczeń potrafi przyporządkować nazwy poszczególnych zawodów z odpowiednimi obrazkami.
4) Uczeń potrafi przyporządkować nazwy poszczególnych zawodów do rzeczowników kojarzących się z tymi zawodami.
5) Uczeń potrafi ponumerować obrazki zgodnie z usłyszanym tekstem.

Materiał leksykalno-gramatyczny:
1) Opis czynności wykonywanych każdego dnia.
2) Nazwy wybranych zawodów.
Pomoce dydaktyczne:
1) Karty obrazkowe przyniesione przez nauczyciela.
2) Płyta CD i magnetofon.
3) Zeszyt przedmiotowy.
4) Karty pracy przyniesione przez nauczyciela.
Metody:
1) Metoda komunikacyjna (rozmowa, pogadanka).
2) Metoda reagowania całym ciałem.
3) Metoda audiolingualna.

Formy:
1) Praca zespołowa
2) Praca indywidualna

PRZEBIEG ZAJĘĆ:
I. Czynności organizacyjno-porządkowe (ok. 2 min.)
1) Przywitanie uczniów.
2) Sprawdzenie obecności.

II. Powtórzenie wiadomości z lekcji poprzedniej (ok.10 min.)

III. Realizacja tematu lekcji (ok.30 min.)
1) Sprawdzenie pracy domowej, nawiązującej do nowego tematu lekcji.
2) Podanie tematu lekcji i jej głównych celów.
3) Wprowadzenie nowego słownictwa – dopasowanie nazw wybranych zawodów do obrazków ich przedstawiających. Dopasowanie poznanych zawodów do rzeczowników z nimi związanych. (praca zbiorowa)
4) Słuchanie ze zrozumieniem – dopasowanie usłyszanych zdań do obrazków.
5) Utrwalenie poznanego słownictwa (praca indywidualna) – dopasowanie nazw zawodów do słówek z nimi związanych.
6) Who am I? (Kim jestem?) – zabawa utrwalająca poznane nazwy zawodów. (Zadaniem uczniów jest pokazanie za pomocą gestów poszczególnych zawodów, podczas gdy reszta klasy odgaduje o jaki zawód chodzi.)

IV. Rekapitulacja (ok. 3 min.)
1) Krótkie powtórzenie i wskazanie najważniejszych punktów lekcji.
2) Zadanie pracy domowej.
3) Pożegnanie uczniów.

Wyświetleń: 1122


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.