Katalog

Anna Wosiak, 2013-05-28
Ostrołęka

Język angielski, Konspekty

Lekcja języka angielskiego

- n +

Lekcja języka angielskiego - HOSPITACJA

Temat: .
Data: 29.11.2011
Nauczyciel prowadzący: mgr Anna Wosiak
Klasa/liczba uczniów: III/ 5 uczniów
Cele:
- Utrwalenie słownictwa dotyczącego ubrań
- Wykonanie mini-książeczki
- Opisywanie w co ubrane są postaci
- Rozumienie słyszanego opisu postaci
- Rozróżnienie płci He (On) i She (Ona)
- Rozróżnianie i wymawianie dźwięków /i:/ i /I/
- zrozumienie relacji między dźwiękiem a pisownią
- Przeczytanie historyjki i wykazanie zrozumienia treści
- Zrozumienie poleceń wydawanych w języku angielskim
Materiały:
- podręcznik i zeszyt ćwiczeń
- Przygotowane wstępnie i pokolorowane książeczki
- nagrania CD
- karty obrazkowe
- wycięte z gazet części ubrań zgromadzone w nieprzezroczystej torebce na prezenty
Przebieg lekcji:
1. Nauczyciel Wita się z uczniami po angielsku oraz prezentuje karty obrazkowe przedstawiające poznane wcześniej nazwy ubrań.
Zadaniem wskazanych uczniów jest jak najszybsze nazwanie ubrań prezentowanych przez nauczyciela.
2. Nauczyciel ustawia nazwane już części ubrań, a następnie (gdy już są wszystkie) razem nazywają wskazywane kolejno słownictwo.
3. Gra „Czego brakuje” („What’s missing” game). Nauczyciel prosi aby uczniowie zamknęli oczy (Close your eses, please). Następnie nauczyciel chowa jedną z kart i pozwala uczniom otworzyć oczy (Open your eses, please). Zadaniem uczniów jest odgadnąć i nazwać brakującą część garderoby. Uczniowie zgłaszają się przez podniesienie ręki, jak tylko odgadną rozwiązanie. Ważne jest również, aby uświadomić uczniom, żeby nie oszukiwali, ponieważ cała gra traci sens.
4. Kolejne ćwiczenie polega na nazywaniu części ubrań. Uczniowie pojedynczo podchodzą do biurka i wyciągają z torebki fragmenty powycinanych gazet przedstawiające ubrania. Uczeń nazywa to co widzi na obrazku i pokazuje pozostałym. Zadaniem reszty uczniów jest potwierdzić lub zaprzeczyć temu co powiedział ich kolega lub koleżanka.
5. Uczniowie pracują w parach…zanim jednaj to nastąpi muszą jednak wcześniej wg. poleceń nauczyciela rozciąć uprzednio przygotowane książeczki. Nauczyciel pomaga. Następnie uczniowie ustawiają swoją postać (tak aby druga osoba nie widziała) i opisują ją. Zadaniem drugiej osoby jest ustawić taką samą postać (będącą ubraną wg. opisu). Ten kto nie ma pary pracuje z nauczycielem.
6. Uczniowie na polecenie nauczyciela otwierają książki na stronie 21 polecenie 13. Tłumaczą wspólnie z nauczycielem wypisane słówka.
7. Nauczyciel włącza nagranie, a uczniowie powtarzają je, jednocześnie je czytając. Wcześniej dostają od nauczyciela ostrzeżenie, że muszą zwracać uwagę na różnicę wymowy i pisowni wyszczególnionych w słowach głosek.
8. Nauczyciel pyta o spostrzeżenia uczniów. Następnie uczniowie otwierają zeszyt ćwiczeń i wpisują słówka w odpowiednie grupy. Nauczyciel sprawdza wraz z uczniami poprawność ich decyzji.
9. Uczniowie zamykają ćwiczenia i wracają do książek. (Strona 21 polecenie 14). Uczniowie słuchają historyjki i jednocześnie czytają ją.
10. Po wysłuchaniu historyjki nauczyciel sprawdza zrozumienie jej poprzez zadawanie pytań i naprowadzanie uczniów na odpowiedzi.
11. Uczniowie słuchają historyjkę jeszcze raz, po czym wraz z nauczycielem czytają ją wspólnie angażując się emocjonalnie i odgrywając scenki oraz intonację.
12. Praca domowa: Zeszyt ćwiczeń strona 19, polecenie 12. A także, samodzielne powtórzenie materiału w celu powtórzenia i utrwalenia materiału przed zbliżającym się sprawdzianem.
Wyświetleń: 522


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.