Katalog

Małgorzata Całus, 2013-05-23
Częstochowa

Język angielski, Konspekty

Easter – poznajemy tradycje Świąt Wielkanocnych

- n +

Konspekt lekcji

Imię i nazwisko nauczyciela: Małgorzata Całus

Przedmiot: j. angielski Klasa: I b Data: 3.04.2012

Temat: Easter – poznajemy tradycje Świąt Wielkanocnych.

Cele ogólne:
1. Rozwijanie sprawności językowych w zakresie mówienia, czytania, pisania i słuchania.
2. Rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w zespole, skutecznego porozumiewania się, twórczego rozwiązywania problemów.
3. Rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur.

Cele szczegółowe:
Po zakończeniu zajęć uczeń potrafi:
1. stosować słownictwo związane z nazwami symboli świątecznych, nazwami dni świątecznych oraz ze zwyczajami świątecznymi.
2. wyszukiwać informacje z tekstu.
3. odpowiadać na pytania do tekstu.
4. pracować w grupie.

Metody:
Metoda powtórzeniowa, praca z tekstem, metoda ćwiczeń praktycznych

Pomoce dydaktyczne:
Zeszyty, karty pracy, słowniki

Przebieg lekcji:
1 Nauczyciel krótko wprowadza w temat, sprawdza listę obecności, następnie rozdaje przygotowane karty do uzupełnienia i objaśnia zadanie. Uczniowie w parach wypisują na karach swoje skojarzenia związane ze Świętami Wielkanocnymi. Para, która najszybciej wypisze 10 propozycji przedstawia je przy tablicy, inne zespoły uczniów dodają swoje skojarzenia.
2 Nauczyciel rozdaje tekst i objaśnia zadanie. Uczniowie indywidualnie czytają tekst. Zapoznają się z nim dokładnie. Mogą sporządzać notatki.
3 Nauczyciel prosi, aby uczniowie odłożyli teksty na bok, gdyż w następnej części zadania nie będą mieć do nich wglądu. Nauczyciel rozdaje karty z pytaniami do tekstu i objaśnia kolejne zadanie. 3 Uczniowie, w ramach uprzednio utworzonych grup zaznaczają na kartach odpowiedzi. Po zakończeniu zadania przekazują swoje kart odpowiedzi kolejnej grupie, która będzie sprawdzać poprawność wykonanego zadania.
4 Nauczyciel wyznacza uczniów z poszczególnych grup, którzy czytają poprawne odpowiedzi.
5 Nauczyciel rozdaje pytania do tekstu, w czasie tego zadania pozwala uczniom na korzystanie z tekstu. Każda grupa dostaje inny zestaw pytań. Uczniowie odnajdują w tekście odpowiedzi na podane im pytania. Następnie wyznaczona osoba z każdej grupy prezentuje skompletowane odpowiedzi na forum klasy.
6 Nauczyciel rozdaje krzyżówki i objaśnia zadanie. Po rozwiązaniu krzyżówek przybliża otrzymane hasło. Uczniowie w grupach rozwiązują krzyżówki. Wskazani uczniowie czytają poprawne odpowiedzi.
7 Nauczyciel objaśnia kolejne zadanie, prezentując wcześniej przygotowane losy. Wybrani uczniowie losują zadania do wykonania. Mogą konsultować się ze swoją grupą.
8 Nauczyciel wprowadza ćwiczenia powtarzające materiał, czyta pytania dotyczące tradycji Świąt Wielkanocnych. Chętni uczniowie odpowiadają na przedstawione pytania.
9 W miarę możliwości czasowych nauczyciel objaśnia dodatkowe zadanie – quiz. Uczniowie wykonują quiz, czytają poprawne odpowiedzi.
10 Nauczyciel zadaje pracę domową – napisz 6 zdań dotyczących tradycji Świąt wielkanocnych w twoim domu.

Opracowała:
Małgorzata Całus





Wyświetleń: 944


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.