|
|
Katalog Agnieszka Szopa, 2013-03-15 Rzeszów Język angielski, Konspekty Scenariusz lekcji pokazowej z j. angielskiego.SCENARIUSZ LEKCJI POKAZOWEJ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Data: 25.10.2012r. Klasa: II E Temat lekcji: Halloween – spotkanie z kulturą krajów anglojęzycznych. CELE LEKCJI: - zapoznanie uczniów z elementami kultury krajów anglojęzycznych - poszerzanie u uczniów zasobu słownictwa - doskonalenie sprawności słuchania ze zrozumieniem - doskonalenie umiejętności czytania CELE SZCZEGÓŁOWE w zakresie wiadomości i umiejętności: - uczniowie znają historię i pochodzenie święta Halloween - uczniowie znają słownictwo związane z Halloween - uczniowie potrafią czytać i słuchać ze zrozumieniem - uczniowie potrafią współpracować w grupie - uczniowie rozumieją wypowiedzi i polecenia nauczyciela METODY PRACY: - komunikacyjna - podająca FORMY PRACY: - praca w grupach - praca indywidualna POMOCE: - komputer - rzutnik - prezentacja multimedialna - materiały autentyczne - audiowizualne - karty pracy uczniów (materiały drukowane) PRZEBIEG LEKCJI: 1. Wprowadzenie do tematu lekcji. Prezentacja Power Point. Jesień Dzień Wszystkich Świętych Halloween Kraje gdzie obchodzi się Halloween – pytanie do uczniów Symbole Halloween – uczniowie nazywają 2. Praca z piosenką. (grupy) a) Teledysk - Michael Jackson „Thriller” b) Rozdanie fragmentów tekstu grupom MICHAEL JACKSON - THRILLER It's close to midnight Something evil's lurkin'in the dark Under the moonlight You see a sight that almost stops your heart You try to scream But terror takes the sound before you make it You start to freeze As horror looks you right between the eyes You're paralyzed 'Cause this is thriller Thriller night And no one's gonna save you From the beast about to strike You know it's thriller Thriller night You're fighting for your life Inside a killer Thriller tonight, yeah You hear the door slam And realize there's nowhere left to run You feel the cold hand And wonder if you'll ever see the sun You close your eyes And hope that this is just imagination But all the while You hear a creature creepin' up behind You're outta time 'Cause this is thriller Thriller night There ain't no second chance Against the thing with the forty eyes, girl Thriller Thriller night You're fighting for your life Inside a killer Thriller tonight Night creatures callin' The dead start to walk in their masquerade There's no escaping the jaws of the alien this time (They're open wide) This is the end of your life They're out to get you There's demons closing in on every side They will possess you Unless you change that number on your dial Now is the time For you and I to cuddle close together, yeah All through the night I'll save you from the terror on the screen I'll make you see c) Układanie kolejności w trakcie słuchania d) Rozdanie fragmentów (pociętych) tłumaczenia polskiego – uczniowie dopasowują polski tekst piosenki do zwrotek po angielsku. TŁUMACZENIE: Jest blisko północ Coś złego czai się w ciemności W blasku księżyca widzisz Widzisz wzrok, przez który twoje serce prawie przestaje bić. Usiłujesz krzyczeć Ale strach nie pozwala ci wydobyć z siebie dźwięku Zaczynasz zamarzać Kiedy, jak w horrorze, przerażenie zagląda ci prosto w oczy Jesteś sparaliżowany Bo to jest dreszczowiec Dreszczowiec nocą I nikt nie może cię ocalić Przed atakiem bestii Wiesz to jest dreszczowiec Dreszczowiec nocą Walczysz o własne życie Wewnątrz z mordercą Dreszczowiec dzisiejszej nocy Słyszysz zatrzaskujące się drzwi I naprawdę nigdzie nie masz ucieczki Czujesz przeszywające zimno na dłoniach I zastanawiasz się, czy kiedykolwiek zobaczysz słońce Zamykasz oczy I masz nadzieję, że to tylko twoja wyobraźnia Lecz za chwilę słyszysz Bestie skradające się od tyłu Skończył ci się czas Bo to jest dreszczowiec Dreszczowiec nocą Nie masz drugiej szansy Przeciw czemuś z czterdziestoma oczami, dziewczyno Dreszczowiec Dreszczowiec nocą Walczysz o własne życie Wewnątrz z mordercą Dreszczowiec dzisiejszej nocy Nocne bestie wołają i Zaczynasz drętwieć wchodząc w ich maskaradę Nieuniknione szczęki obcych wtedy (otwierają szeroko) To jest koniec twojego życia Oni chcą cię dopaść Demony otoczyły cię z każdej strony Opętają cię Chyba, że zmienisz numer telefonu Nadszedł czas Dla nas abyśmy się przytulili, yeah Przez całą noc Będę cię chronić od terroru Sprawię że zobaczysz e) Sprawdzenie poprawności 3. Prezentacja multimedialna dotycząca historii i tradycji Halloween. (czytanie głośne - uczniowie) HALLOWEEN – HISTORY AND TRADITIONS Halloween began two thousand years ago in Ireland, England and some parts of Europe with religion of the Celts. They celebrated their new year on the 1st of November. This day marked the beginning of the dark, cold winter. The Celts believed that on the night before that, the 31st of October, ghosts of the dead returned to earth. People were afraid of ghosts. They lit bonfires and didn’t leave homes at that night. Those who had to – dressed up like dead people to cheat the spirits. When Christianity came to England, people no longer celebrated the new year on the 1st of November. This day was established by the Church as the holiday called All Saints’ Day. The 31st of October became the All Hallows’ Eve = „Halloween” Hallow = święci Eve = wigilia When millions of Irish people immigrated to the USA, the tradition came with them. Nowadays, on the 31st of October children in Britain, Ireland, Canada and the USA organise costume parties, dress up like ghosts, witches and vampires. Trick-or-treating: Children go in costumes from house to house, asking for treats such as candies, cookies, sweets, with the question, "Trick or treat?". 4. Quiz – praca w grupach. Rozdanie kart pracy do uzupełnienia. HALLOWEEN QUIZ 1. A woman who is thought to have evil magic power. 2. A popular orange-colour vegetable used for carving on Halloween. 3. Dracula is one of these. 4. A joke that you play to annoy somebody. 5. A place where dead people are buried. 6. The spirit of a dead person. 7. Carved pumpkin. 8. A house where ghosts live is “a ……… house”. 9. A small night flying animal. 10. Frankenstein is one of these. Sprawdzenie poprawności – czytanie odpowiedzi 5. Origami – słuchanie i postępowanie według poleceń. Film przedstawiający instrukcję robienia kota z orgiami Rozdanie papieru orgiami oraz oczu każdej osobie W trakcie filmu – wykonywanie kota Prezentowanie kotków 6. Jokes- żarty halloween’owe. What was written on the hypochondriac's tombstone? "I told you I was ill"! What do monsters call human beings? Breakfast, lunch and dinner! What runs around a cemetery but doesn't move? A fence! Where do ghosts pick up their mail? At the ghost office! What did one ghost say to the other ghost? Do you believe in people? Rozdanie uczniom tylko odpowiedzi . Nauczyciel czyta pytania – uczniowie dopasowują i czytają odpowiedzi. 7. Podsumowanie lekcji – ocena pracy uczniów i wkładanego wysiłku. Wyświetleń: 1672
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |