Katalog

Maria Frycz, 2012-12-14
zakopane

Język angielski, Konspekty

konspekt lekcji w klasie 4-tej (Sky high1)z owocami

- n +

Konspekt lekcji z języka angielskiego klasa IV
mgr Maria Frycz


Temat: Fruit = owoce , wykorzystanie liczby mnogiej i przymiotników narodowościowych w praktyce


Cel ogólny: stosowanie wiedzy gramatycznej w mowie

Uczeń:
• analizuje informacje z lekcji poprzednich aby ułożyć zdania z wyrazami- owocami w liczbie mnogiej oraz wykorzystać przymiotniki narodowościowe, układa zdania.
• Potrafi napisać krotki przepis na koktajl lub sałatkę ,
• stosuje wiedzę zintegrowaną do napisania a potem do opowiedzenia o tym koktajlu w klasie .

Cele operacyjne:

Uczeń:
• potrafi zmienic liczbę pojedynczą na liczbę mnoga określonego, wybranego przez siebie rzeczownika ,
• potrafi wybrać przymiotnik i wykorzystac go z rzeczownikiem
• rozumie pojęcie liczby pojedynczej i liczby mnogiej w języku angielskim
• zna podstawowe wiadomości o ułożeniu zdań w języku angielskim
• przygotowuje sałatkę lub koktajl przy współpracy drugiego ucznia (praca w parach)
• pisze przepis na ta sałatkę lub koktajl
• stosuje wiedzę teoretyczną w praktyce ,
• opowiada o sałatce lub koktajlu w języku angielskim
• prezentuje swoją prace na forum klasy

Cele wychowawcze:

• organizacja pracy, wykorzystanie czasu,
• rozwijanie kreatywności, wspólpracy z inną osobą
• samoocena i ocena koleżeńska,
• umiejętność prezentacji na forum publicznym
• propagowanie zdrowego stylu życia.


Środki dydaktyczne:
Ksero, kubki, talerzyki, serwetki, tablica, łyżeczki, prezentowane plansze przez uczniów, koktajle i sałatki








Przebieg lekcji


1. Przywitanie, sprawdzenie i omówienie zadania domowego (str 16 i 17 cwiczenie 3,4,5 ).
2. napisanie na tablicy tematu lekcji , napisanie przez uczniów tematu w zeszycie

3. przypomnienie uczniom o wykorzystaniu liczby pojedynczej i mnogiej oraz przymiotnikow narodowościowych

4. rozpoczęcie przez dzieci prezentacji swoich koktajli oraz sałatek w języku angielskim

5. ocena prezentacji par oraz ich wypracowań (zadania domowego)

6. degustacja koktajli oraz sałatek zrobionych przez siebie


7. Dyskusja na temat zrobionych przez uczniów koktajli oraz sałatek .


samoocena i ocena koleżeńska –wybranie króla koktajli i królową sałatek .


8. Podsumowanie lekcji



Opracowała mgr Maria Frycz

Wyświetleń: 1156


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.