![]() |
![]() |
Katalog Renata Cis, 2012-12-12 Wałcz Przyroda, Scenariusze Powtórzenie wiadomości - współrzędne geograficzne, kontynenty i oceany na kuli ziemskiej.Cel ogólny: Powtórzenie wiadomości i umiejętności korzystania z mapy i określania współrzędnych geograficznych. Cele operacyjne: Po lekcji uczeń: Umie określić współrzędne geograficzne podanych miejsc. Wymieni oceany i kontynenty występujące na kuli ziemskiej. Czas trwania lekcji: 45 min Metody pracy: praca z mapą Formy pracy: praca w grupach praca indywidualna Przebieg zajęć I Wprowadzenie Podanie tematu zajęć. Zapoznanie z instrukcją do zadań II Część właściwa lekcji Zadanie 1 Pracownicy biura podróży „Wieczne wakacje” mają nie lada problem. Chcą oni zorganizować wycieczkę, na której uczestnicy odwiedzą najpiękniejsze ich zdaniem miasta świata. Niestety zatrudnili pilota, mówiącego w niezrozumiałym dla nikogo języku. Zorientowali się jednak, że potrafi on dolecieć do celu znając współrzędne geograficzne miast. Dlatego w imieniu dyrektora biura zwracam się do Was z prośbą o ustalenie współrzędnych geograficznych dla: Londynu, Pekinu, Sydney, Nowego Jorku, Rio de Janeiro oraz Kairu. W zamian za okazaną pomoc będziemy mogli całą klasą uczestniczyć w tej podróży. Zadanie 2 Nasze zaprzyjaźnione biuro ma kolejne kłopoty. Udało im się wydrukować ulotki opisujące miasta będące celem podróży, ale zdjęcia tych miast roztargniony drukarz pomieszał. Proszę abyście do folderu wkleili odpowiednie fotografie. Za kilka minut broszura musi trafić do druku, jeśli nie zdążymy na czas wycieczka zostanie odwołana. Pamiętajcie - Od tego zadania zależy nasz wyjazd. (załącznik - najpiękniejsze miasta świata) Zadanie 3 Dotarliście do ostatniego miejsca podróży i tu też czeka na Was zadanie. Korzystając z informacji zawartych na mapie napiszcie kartkę pocztową do najbliższej osoby, w której umieścicie dane dotyczące przebiegu trasy wycieczki (pamiętajcie o nazwach kontynentów, które odwiedziliście i nazwach oceanów, przez, które przelatywał Wasz samolot, aby dotrzeć do kolejnego punktu wycieczki). (załącznik - kartka pocztowa) Kryteria oceny kartki: 1.Poprawne zaadresowanie kartki. 1 pkt 2.Wykorzystanie informacji zawartych na mapie (kontynenty, oceany) 3 pkt 3.Poprawność ortograficzna i interpunkcyjna. (dopuszczalne 2 błędy ortograficzne, 2 błędy interpunkcyjne) 1 pkt 4.Poprawna kompozycja kartki pocztowej 1 pkt III Część końcowa lekcji Omówienie 2 - 3 przykładowych kartek pocztowych według podanych kryteriów. Ocena własna grup (każda grupa na kartkach ze składem grupy ocenia plusami od 1 do 3 aktywność poszczególnych osób w grupie), nauczyciel zbiera kartki Wszystkie załączniki do lekcji mogę udostępnić pocztą mailową - mój adres: cis_renata@interia.eu Wyświetleń: 1319
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |