Katalog

Aneta Hałasa, 2012-05-28
Łaszczów

Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji j.angielskiego

- n +

Scenariusz lekcji

Klasa:I gimnazjum

Czas trwnia :45min.

Temat: Wizje przyszłości . Czas przyszły Future Simple-utrwalenie wiadomości.



1) Cele lekcji:

-ogólne rozumienie sensu wypowiedzi,
-uczniowie rozumieją strukturę czasu future simple,
-uczniowie znają zastosowanie czasu przyszłego prostego,
-uczniowie wiedzą jak konstruować zdania oznajmujące, pytania i przeczenia w czasie future simple,
-uczniowie doskonalą znajomość słownictwa z zakresu ochrony środowiska i wyrażeń dotyczących przyszłości,

- uczniowie doskonalą znajomość odbioru tekstu słuchanego,

-uczniowie doskonalą umiejętność wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej
-uczniowie utrwalają wiadomości zdobyte na poprzedniej lekcji, wykorzystują wiedzę teoretyczną dotyczącą czasu future simple w praktyce.

2) Metody i formy pracy:

-oglądanie, słuchanie, pisanie i czytanie ze zrozumieniem,

- ćwiczenia praktyczne na słuchanie ze zrozumieniem,

-podawanie właściwej kolejności/ szeregowanie, układanie zdań z rozsypanki wyrazowej i dopasowywanie,

- indywidualna praca ucznia,

- praca w parach,

-ćwiczenia interaktywne,

-elementy dramy .

3) Środki dydaktyczne:

-tablica interaktywna,

- oprogramowanie do tablic interaktywnych do podręcznika Access 2,

-książka i ćwiczenia Access 2,

-film pochodzący z zasobów British Council, http://www.youtube.com/watch?v=_62242Pf5F4&feature=related

-komputer z łączem internetowym,

-materiały dodatkowe.

Przebieg lekcji:

a) Faza przygotowawcza:

-czynności organizacyjne,

- podanie i zapisanie tematu lekcji,

-w ramach rozgrzewki językowej odbędzie się projekcja filmu mająca na celu: powtórzenie i utrwalenie wiadomości zdobytych na poprzedniej lekcji oraz zaznajomienie uczniów z praktycznym wykorzystaniem tego czasu,

-na przykładzie zdania z filmu jeden z uczniów przypomina jak wygląda zdanie twierdzące, przeczące i pytające w tym czasie,

-sprawdzenie pracy domowej- uczniowie wymieniają się książkami w celu sprawdzenia poprawności wykonania zadania 6 str. 53 (książka ucznia), jeden z uczniów prezentuje odpowiedzi z wykorzystaniem tablicy interaktywnej (7-10 min.).

b) Faza realizacyjna:

-nauczyciel prosi o przeczytanie polecenia i wykonanie zadania 7 ze str. 53 z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, wraz z uczniami analizuje podany przykład,

-nauczyciel prosi uczniów o wykonanie zadania 9 ze str. 53 z wykorzystaniem tablicy interaktywnej (po wysłuchaniu nagrania uczniowie zaznaczają, które ze zdań jest prawdziwe,a które fałszywe; jeden z uczniów prezentuje swoje odpowiedzi na forum klasy i sprawdza odpowiedzi),

-nauczyciel prosi o zrobienie ćwiczenia pochodzącego ze strony INT polegającego na ułożeniu wyrazów w odpowiedniej kolejności tak, aby powstało poprawne zdanie

http://www.english-grammar-lessons.com/willotheruses/exercise3.swf,

-nauczyciel prosi o wykonanie zadania polegajacego na dopasowaniu pochodzącego ze strony:

http://www.eslpuzzles.com/Grammar%20Games/Future%20Simple%20Games/Future%20Simple%20Match%20Up%20Game.html (w zależności od tempa pracy możliwa jest zamiana kolejności wykonywanych zadań,wybór ćwiczenia z listy zadań dodadkowych lub rezygnacja z danego ćwiczenia), (25-27 min.).

c) Faza podsumowująca:

-nauczyciel zapoznaje uczniów z zasadami gry „At the Fortune Teller’s”. W zabawie bierze udział kolejno po 2 uczniów. Jeden z uczniów przyjmuję rolę wróżki, a drugi osoby chcącej poznać swoją przyszłość przy użyciu czasu future simple. Aby ułatwić pracę uczniowie losują karteczki, na których są wypisane różne wyrażenia majace im pomóc w ułożeniu pytania. Zadaniem uczniów jest sformułowanie pytania z użyciem właściwego czasu i sformułowanie odpowiedzi krótkiej, (ćwiczenie majace na celu powtórzenie wiadomości zdobytych na lekcji.)

-nauczyciel zadaje pracę domową (ćwiczenie 4 str.33 – zeszyt ćwiczeń),

- nauczyciel ocenia osoby biorace aktywny udział w lekcji (10min.).



Adresy stron INT z ćwiczeniami dodatkowymi do wykorzystania na lekcji lub do samodziejnej pracy dla ucznia:

http://www.learnenglish.be/- tworzenie przeczeń i pytań,

http://www.learnenglish.be/ - tworzenie zdań twierdzących,

http://www.english-grammar-lessons.com/willotheruses/exercise1.swf - dopasowywanie ,

http://www.english-grammar-lessons.com/willotheruses/exercise6.swf - uzupełnianie.
Wyświetleń: 2215


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.