![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
AWANS | INFORMACJE | Dla nauczyciela | Dla ucznia | LOGOWANIE |
![]() |
![]() |
Katalog Marcin Karcz, 2012-05-28 Piszczac Lekcja wychowawcza, Konspekty Konspekt g.wychKONSPEKT LEKCJI WYCHOWAWCZEJ Klasa: 1b Data: 24.01.2012 Czas: 45 minut Temat: Radzenie sobie z własną i cudzą agresją CEL OGÓLNY: Wyrabianie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach Cele operacyjne: Uczeń: rozumie znaczenie słowa „agresja”, potrafi określić rodzaje agresji, wskazuje zachowania budzące agresję, określa przyczyny zachowań agresywnych, przewiduje skutki zachowań agresywnych, zna sposoby obrony przed agresją. Techniki: pogadanka, „burza mózgów”, dyskusja Środki dydaktyczne: kartki, arkusze papieru, długopisy Formy pracy: praca w grupach, całą klasą Przebieg lekcji: Faza wstępna: 1. Nauczyciel zapisuje na tablicy słowo „agresja” i prosi uczniów o określenie z czym kojarzy im się ten termin – burza mózgów Faza właściwa: 2. Uczniowie wspólnie całą klasą dyskutują o tym co to jest agresja, jakie możemy mieć jej rodzaje, co jest przyczyną agresji, kto może być ofiarą agresji.- dyskusja całą klasą 3. Uczniowie zostają podzieleni na grupy, następnie zostaje odczytany tekst historyjki na podstawie, którego uczniowie określają jaki może być prawdopodobny jej przebieg. 4. Uczniowie pracując w grupach piszą „nieagresywne” zakończenie historyjki 5. Liderzy zespołów odczytują zakończenia historyjki, uczniowie dyskutują na temat racjonalności zakończeń. Faza końcowa: 6. Refleksja – Uczniowie wspólnie wypisują na tablicy sposoby obrony przed agresją, a następnie opisują co wynieśli z lekcji Zadania dodatkowe: dodatkowe zadania tekstowe lub uczniowie wypisują przysłowia związane z agresją. Zgłoś błąd Wyświetleń: 872
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |