![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
AWANS | INFORMACJE | Dla nauczyciela | Dla ucznia | LOGOWANIE |
![]() |
![]() |
Katalog MARIA NICKO, 2012-05-25 Ustrzyki Dolne Historia, Konspekty konspekt lekcji z historii w kl. VI -"WIZYTÓWKA MOJEGO MIEJSCA NA ZIEMI"- folderKONSPEKT LEKCJI HISTORII W KLASIE VI „Wizytówka mojego miejsca na ziemi” - folder Cele ogólne: - kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, - gromadzenie, selekcjonowanie i przetwarzanie informacji dotyczących dziedzictwa kulturowego regionu, - kształcenie umiejętności pracy w zespole, - doskonalenie umiejętności prezentacji zebranych przez siebie i zespół materiałów. - rozbudzanie poczucia przynależności do środowiska lokalnego, - rozbudzanie zainteresowania regionem, Cele operacyjne –uczeń: - zna ciekawe miejsca w najbliższej okolicy, - orientuje się w ofercie kulturalnej regionu (kino, pływalnia, hala sportowa, dom kultury, PiMBP, itd.), - potrafi zaproponować malownicze miejsca regionu, gdzie warto wybrać się na wycieczkę, spędzić wolny czas, - wymienia postacie związane z regionem, - rozumie, dlaczego należy pielęgnować tradycje regionalne, Metody pracy: podająca, pokaz, praktycznego działania, doświadczeń poszukujących, słowna, oglądowa. Formy pracy: praca indywidualna (uczeń realizuje określone zadania we właściwym dla siebie tempie, korzystając bezpośrednio lub pośrednio z pomocy nauczyciela), praca w zespole klasowym (uczenie się we współpracy, obejmujące wzajemną akceptacje członków grupy, liczenie się ze zdaniem innych, uczenie się od siebie), praca z całą klasą. Przebieg lekcji: 1. POWITANIE 2. WSTĘP Nawiązanie do lekcji . Niedawno byliśmy na lekcji w cerkwi, byliśmy także w UDK na wystawie fotografii cerkwi, co roku chodzimy na wystawy twórców regionalnych, sami próbowaliśmy stworzyć ikony. Poprosiłam Was, abyście poszukali wiadomości związanych z naszym miejscem na ziemi. Dzisiaj te wiadomości uporządkujemy i zbierzemy w całość. Zrobimy z nich folder, no może trochę roboczy. 3. PODANIE TEMATU LEKCJI :„Wizytówka mojego miejsca na ziemi” - folder 4. LEKCJA WŁAŚCIWA - każdy z was miał jakieś zadanie - poszukać wiadomości i coś z nich najważniejszego Waszym zdaniem przedstawić, - po kolei: Ustrzyki Dolne, Łemkowie, Bojkowie, cerkwie, wypoczynek, kościół neogotycki, kosciół barokowy, Grecy w Krościenku, Niemcy w Bandrowie, Żydzi w Ustrzykach, miejsca pamięci... Przy mówieniu przez dzieci kilku zdań pomagam i pokazuję ilustracje dla wszystkich uczniów - żeby klasie zostało coś w pamięci. - ....i przypinamy, przyklejamy nasze wyszukane wiadomości do przygotowanej płachty papieru Powstał dużych wymiarów folder- coś co reklamuje naszą małą ojczyznę, nasze miejsce na ziemi. 5. ZAPIS W ZESZYTACH - krzyżówka 6. PODSUMOWANIE LEKCJI I OCENA zapamiętałam, zapamętałem z lekcji ..., podobało mi się... Zgłoś błąd Wyświetleń: 1037
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |