Katalog

Joanna Hetnar, 2012-02-28
Wołomin

Zawodowe, Konspekty

Ćwiczenia związane ze sporządzaniem dokumentu w układzie a

- n +

Konspekt lekcji

Przedmiot: Obsługa informatyczna w hotelarstwie.
Dział: Praca biurowa.
Temat: Ćwiczenia związane ze sporządzaniem dokumentu w układzie a'linea.
Czas realizacji: 1 godzina lekcyjna
Klasa: I technikum (technik hotelarstwa)

Cele lekcji:
I. Wiadomości:
Wiadomości ogólne:
• kształcenie logicznego myślenia,
• rozwijanie wyobraźni,
• pokazywanie sensu uczenia się nowoczesnych technik,
• utrwalanie umiejętności posługiwania się środkami technologii informacyjnej.

Wiadomości szczegółowe:
• uczeń utrwala znaczenie pojęć:
dokument, budowa dokumentu, układ a'linea.
II. Umiejętności:
• uczeń potrafi napisać poprawnie zbudowany dokument w oparciu
o cechy układu a'linea,
• potrafi wykorzystać nowoczesne narzędzia – pakiety biurowe,
• potrafi wysłać e-maila wraz z załącznikiem,
• potrafi zapisać dokument na nośniku pamięci.
Metody: elementy wykładu, dyskusja, ćwiczenia.
Techniki pracy: praca indywidualna.
Środki dydaktyczne:
- kolorowe kartki z ćwiczeniami, tablica
- komputer z pakietem biurowym, nośnik pamięci


Przebieg lekcji:

I. Część wstępna:
- Sprawdzenie obecności.
- Podanie tematu lekcji i uświadomienie uczniom celu lekcji.
II. Część główna lekcji:
1. Powtórzenie wiadomości z ostatniej lekcji, potrzebnych do realizacji dzisiejszej.
Dokumenty są podstawowymi nośnikami informacji.
Ilość i rodzaj dokumentów w podmiocie gospodarczym zależy np. od zakresu
działania przedsiębiorstwa, jego wielkości oraz wielu innych czynników.
Budowa dokumentu biurowego:
1. Imię, nazwisko (nazwa) nadawcy, adres, telefon, e-mail
2. Miejscowość, data sporządzenia dokumentu
3. Imię, nazwisko (nazwa) odbiorcy, adres
4. Treść dokumentu
5. Podpis osoby sporządzającej dokument.
6. Załączniki (jeśli są)
Cechy układu a'linea:
- nowe myśli, nowe treści zaczynamy od wcięcia (akapitu)
- tytuły, śródtytuły piszemy na środku – środkujemy
- odstępy wierszowe ustawiamy na 1,5 interlinii.

2. Część właściwa lekcji:
Zadaniem uczniów jest poprawne sporządzenie dokumentu w oparciu
o następujący rękopis:

Ćwiczenie:
Sporządź czystopis podanego niżej rękopisu w oparciu o układ a'linea wykorzystując do pracy edytor tekstu.
Następnie wyślij dokument w załączniku e-maila na adres nauczyciela.
W temacie e-maila podaj swoje imię, nazwisko i klasę.



Komisja Egzaminacyjna AS School of English, ul. Poziomkowa 2, 00-920 Warszawa.
Sprawa: Egzamin z języka angielskiego na poziomie FCE – CERTYFIKAT FCE.
W związku z Państwa ofertą egzaminacyjną zgłoszoną telefonicznie dnia 12 stycznia 2012r. dyrekcja Zespołu Szkół w Wołominie zwraca się z prośbą
o przeprowadzenie egzaminu pisemnego i ustnego na Certyfikat Językowy poziomu FCE.
Uprzejmie informujemy, że do egzaminu chce przystąpić 256 uczniów naszej szkoły. Uczniowie uczęszczali do klas o poszerzonym programie nauki języka angielskiego. Dodatkowo uczestniczyli w obozach językowych i kursach zagranicznych
w Wielkiej Brytanii i Irlandii dawały możliwość obcowania z tzw. „żywym językiem”.
Proponujemy termin 15 marca 2012 r. Ze względem na trudności związane
z przyjazdem do Warszawy prosimy, aby egzamin ustny i pisemny odbył się tego samego dnia.
Z wyrazami szacunku
Dyrektor szkoły
Adam Michałeczko
Załączniki:
1. Lista uczniów
2. Program nauczyciela – język angielski poziom zaawansowany
3. Zaświadczenia z udziału w obozach i kursach

Prace będą ocenione

III. Czynności końcowe:
- podsumowanie lekcji
Wyświetleń: 2659


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.