Katalog

Joanna Błaut, 2011-11-21
Gdynia

Zajęcia pozaszkolne, Artykuły

Spotkanie w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Słupsku

- n +

W Słupsku, w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, odbyły się zajęcia pokazowe z udziału w projekcje „ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE”. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet w Białymstoku w partnerstwie z COMBIDATA Poland Sp. z o.o. na obszarze województw: pomorskiego, kujawsko – pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, w okresie od października 2009 do sierpnia 2011.

Celem spotkania było upowszechnienie metod pracy z uczniami. Gimnazjaliści w prezentacji multimedialnej pt.
„W jaki sposób się poruszam - chodzę, biegam, skaczę”, przedstawili m.in. układ ruchu, doświadczenia i eksperymenty z kością. Pracy gimnazjalistów przyglądali się zaproszeni goście: Dyrektor i właściciel Szkoły Monika Stepnik, Dyrektor ZS Informatycznych w Słupsku, Pani Marzena Ład, oraz koleżanki i koledzy ze szkoły, nie biorących udziału

Gimnazjalistom zapewniono bezpłatny udział w atrakcyjnych zajęciach o kompetencji przedsiębiorczość, prowadzonych przez nauczyciela szkoły, panią Eweliną Florek. Uczniowie pracują na nowoczesnym sprzęcie dydaktycznym jak: tablica interaktywna, laptopy, w jaki firma COMBIDATA Poland sp. z o.o. wyposażyła szkołę. Dla urozmaicenia i wzbogacenia realizacji projektu zapraszani są pracownicy naukowi z uczelni wyższych, którzy przeprowadzają wykłady dotyczących badanych zagadnień. Młodzież ma stały dostęp do platformy internetowej, dającej możliwości kontaktowania się i edukacji. Na podstawie zdobytych doświadczeń oraz wiadomości stwarzane są przez uczniów prezentacje multimedialne.


w projekcie

Wyświetleń: 1265


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.