Katalog

Aleksandra Parlak, 2011-09-22
ugoszcz

Język angielski, Konspekty

Konspekt z języka angielskiego w III klasie gimnazjum

- n +

Aleksandra Parlak- nauczyciel kontraktowy

Język angielski – klasa III gimnazjum

Temat: Wprowadzenie i utrwalenie czasu prostego przeszłego (Past Simple Tense)

Cele
W zakresie mówienia:
1. zastosowanie czasu przeszłego w komunikacji
2. krótkie wymiany zdań na temat przeszłych wydarzeń
3. zastosowania słownictwa dotyczącego wykonywania różnych zawodów przez osoby sławne w przeszłości
4. zastosowanie okoliczników czasu przeszłego w rozmowie(yesterday, last morning, etc.)

W zakresie pisania:
1. krótki opis zdarzeń w przeszłości

W zakresie czytania:
1. czytanie ze zrozumieniem krótkiego tekstu o historii „Człowieka w żelaznej masce”

W zakresie słuchania i wymowy
1. wymowa i ćwiczenie dźwięków /b/, /v/, /w/
2. słuchanie historyjki i uzupełnianie tekstu z lukami

Metody nauczania
1. praca w parach – konwersacja, interakcja: wykorzystanie luki informacyjnej, dobieranie słownictwa do ćwiczeń
2. praca indywidualna – nauczyciel stawia pytania do wszystkich uczniów
3. praca w grupkach 3-4 osobowych – wprowadzenie i utrwalenie słownictwa


Przebieg lekcji
Część początkowa
1. Przywitanie uczniów, sprawdzenie obecności
2. rozgrzewka językowa – nauczyciel zadaje pytania uczniom na temat wczorajszego dnia

Część wprowadzająca
1. nauczyciel dzieli uczniów w pary i rozdaje karteczki ze słownictwem, które uczniowie dopasowują do ich odpowiedników polskich
2. następnie w dwóch grupach uzupełniają tabelkę dotyczącą krajów i narodowości – krótka powtórka
3. nauczyciel zadaje pytania: Who was Kamila Skolimowska? Who were „The Beatles”? Uczniowie staraja się odpowiedziec na pytania
Część właściwa
1. ćwiczenie 8 – interakcja – uczniowie uzupełniają brakujące informacje w rozmowie
2. w parach uczniowie układają okoliczniki czasu od teraźniejszego do przeszłego
3. ćwiczenie 10 – wykorzystanie okoliczników czasu w rozmowie
4. ćwiczenie w wymowie spółgłosek
5. nauczyciel wprowadza pytania rozgrzewające dotyczące tekstu o filmie o „Człowieku w żelaznej masce” (tytuł, aktorzy)
6. uczniowie indywidualnie czytają tekst (ciche czytanie)
7. uczniowie próbują bez zaglądania w słownik odgadnąć znaczenie podanych słów w tekście
8. w parach uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące tekstu
9. ćwiczenie ze słuchu – uczniowie wypełniają luki w historyjce obrazkowej

Podsumowanie
1. uczniowie w zeszytach piszą 6 zdań o sobie z użyciem okoliczników czasu przeszłego
2. wykonują 3 ćwiczenia z zeszytu ćwiczeń

Praca domowa
1. wykonanie ćwiczeń zadanych przez nauczyciela
2. wykonanie wcześniej nie zrealizowanych ćwiczeń z części podsumowującej

Uwagi
Z powodu zróżnicowanej biegłości językowej uczniów niektóre ćwiczenia mogą być przedłużone i kosztem tego część słuchowa może być zrealizowana na początku następnej lekcji w ramach rozgrzewki językowej.
Wyświetleń: 1601


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.