|
|
Katalog Barbara Urbańska-Siuta, 2011-05-26 Jarosław Język angielski, Konspekty KONSPEKT LEKCJI DO FILMU ‘THE LINE’ WYDAWNICTWA PEARSON LONGMANData: 26.11.2010r. Klasa 2b gimnazjum (grupa) Ilość uczniów: 14 Przedmiot: j. angielski Czas trwania lekcji: 45’ Temat: ‘The challenge’ Cele ogólne: • rozwijanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za własny proces uczenia się i za osiągane postępy; • rozwijanie umiejętności korzystania z materiałów źródłowych w celu znalezienia potrzebnej informacji Cele szczegółowe: • uczeń zna podstawowe słownictwo • uczeń ćwiczy umiejętność słuchania autentycznych tekstów • uczeń potrafi poprawnie uzupełnić zdania dotyczące treści tekstu • uczeń umie wypowiadać się na zadany temat w oparciu o prezentowane scenki i projekcję fragmentu filmu oraz odpowiadać na pytania do tekstu/ilustracji. Środki dydaktyczne: • film DVD pt. „The challenge” • laptop,ekran • projektor / odtwarzacz DVD • karty przedstawiające przyimki, podpisy • magnesy, masa mocująca • karta pracy • karta z zadaniem Formy pracy: o praca zbiorowa o praca indywidualna, o kierowana przez nauczyciela o samodzielna Metody pracy: o słowna (praca z filmem, kartą pracy) o obserwacyjna (film, karty obrazkowe) Techniki pracy: o uzupełnianie zdań; o porządkowanie kolejności wyrazów w zdaniu; o na pytania; o układanie wyrazów z podanych liter; o podpisywanie rysunków; o dopasowywanie wyrażeń do rysunków; o porządkowanie kolejności zdań w dialogu o zakreślanie prawidłowej odpowiedzi; Słownictwo: dangerous raise journey path barking miles homeless wall sign gate go through go around go straight on turn right turn left go over Struktury: Complete the sentences. Complete the information. Put the things in order. Look at the pictures and answer the questions. Circle the correct words. Answer true (T) or false (F). Match. Listen. Read. Repeat. Przebieg zajęć: 1. Czynności organizacyjne Przywitanie uczniów, sprawdzenie obecności, sprawdzenie zadania domowego. 2. Wprowadzenie nowego słownictwa Uczniowie zapoznają się z listą kluczowych słów, wyrażeń i zwrotów występujących w filmie. 3. Ćwiczenie prawidłowej wymowy poznanych słów Uczniowie powtarzają chóralnie lub pojedynczo nowe słowa i zwroty. 4. Projekcja filmu Uczniowie oglądają kolejne sekwencje filmu. Po obejrzeniu każdej sceny uczniowie wykonują ćwiczenie sprawdzające zrozumienie treści. Wybrani uczniowie odpowiadają. 5. Praktyczne zastosowanie nowego słownictwa Rozdanie kart pracy i objaśnienie ćwiczeń. Ćwiczenia zawierają dosłowne wypowiedzi postaci występujących w filmie, które uczniowie muszą: • przyporządkować do właściwej osoby • uporządkować według kolejności występowania w filmie • wyeliminować wypowiedzi nieprawdziwe • uzupełnić wypowiedzi o brakujące wyrazy • odpowiedzieć na pytania dotyczące treści odcinka 6. Sprawdzenie i ewaluacja nowego słownictwa Zadaniem uczniów będzie uzupełnienie wypowiedzi o brakujące wyrazy. zapisać w zeszycie w ciągu 3 minut jak najwięcej nowopoznanych wyrazów lub zwrotów. Nauczyciel wyodrębni najlepszych uczniów. 7. Praca domowa W celu utrwalenia nowego materiału uczniowie opiszą wybranego bohatera filmu. Przewidywane problemy: - część uczniów może nie brać czynnego udziału w lekcji zbytnio polegając na swoich bardziej aktywnych kolegach, stąd nauczyciel musi na bieżąco kontrolować pracę całej grupy - problemy ze zrozumieniem autentycznego języka Wyświetleń: 1380
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |