Katalog

Barbara Urbańska-Siuta, 2011-05-26
Jarosław

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy I SP

- n +

Data:
Klasa 1a
Ilość uczniów: 16
Przedmiot: j. angielski
Czas trwania lekcji: 45’
Temat: ‘Hello! Good morning! Hi!’
[1 lekcja]

Cele ogólne:
• kształtowanie umiejętności komunikacyjnych
• wprowadzenie słownictwa oraz zwrotów związanych z przedstawianiem się

Cele szczegółowe:
W trakcie lekcji uczeń:
• zapozna się z podręcznikiem i jego budową
• pozna bohaterów książki
• nauczy się powitań po angielsku
• nauczy się przedstawiać
• nauczy się pytać o czyjeś imię
• pozna nowe słownictwo
• pozna piosenkę powitalną: ‘Good morning.’
• pozna formę pożegnania po angielsku

Środki dydaktyczne:
• maskotka klasowa (nakładana na dłoń)
• podręcznik
• płyta: Unit1, Lesson1
• tablica
• rysunki (flashcards) przedstawiające bohaterów książki
• magnesy

Techniki pracy:

o powtarzanie za wzorcem nowego słownictwa i wyrażeń
o zabawa ‘w łańcuszek pytań i odpowiedzi’
o słuchanie i powtarzanie
o nauka piosenki
o ćwiczenia typu TPR
o odgrywanie scenki minidialogowej
o rysowanie, kolorowanie, pisanie po śladzie

Formy pracy:
o praca zbiorowa
o praca indywidualna

Słownictwo:
Hello! Good morning! Hi! Goodbye! book, school, boy, girl, teacher, mouse, children, Kasia, Ola, Tomek, Andy, Ms. Betty Brown, Ben,

Struktury:
- proste zdania twierdzące i pytające z wykorzystaniem czasownika to be w 1 i 2 os. l. poj.
What's your name?;
I'm...,
My name is...,
It’s nice to see you,
How are you?
- podstawowe polecenia
Repeat!,
Look!,
Listen!

Funkcje komunikacyjne:
- przedstawianie się i pytanie o imię rozmówcy,
- przywitania i pożegnania formalne i nieformalne,
- reagowanie na podstawowe polecenia nauczyciela

Przebieg lekcji:
N wita się z uczniami, sprawdza obecność.
ROZPOCZĘCIE LEKCJI:
Na pierwszych zajęciach nauczyciel przeprowadza rozmowę na temat języka angielskiego. Nauczyciel zadaje pytania:
- Dlaczego ludzie uczą się języka angielskiego?
- Czy język angielski jest bardzo potrzebny?
- Czy któreś z dzieci miało już okazję porozumiewać się po angielsku?
Nauczyciel pokazuje uczniom podręcznik i płytę. Krótko omawia jego części składowe: spis treści, kolejne lekcje, zeszyt ćwiczeń. Pokazuje płytę CD i informuje, że na tej płycie nagrane są angielski piosenki i historyjki z podręcznika.
Nauczyciel otwiera podręcznik i wskazuje kolejno na bohaterów książki, wymawia ich imiona.
N: Look! This is Andy. This is Kasia. This is Ms Betty Brown. This is Ola. This is Tomek. This is Ben.
Nauczyciel powtarza jeszcze raz imiona bohaterów pokazując postaci na dużych obrazkach.

PREZENTACJA MATERIAŁU:
Nauczyciel trzyma w ręku maskotkę klasową – misia Teddy. Prosi dzieci o uwagę.
N (zwracając się do wszystkich dzieci w klasie): My name is…
Teraz zwracając się do misia: What’s your name?
N odpowiada głosem misia: I’m Teddy. My name is Teddy.
N przedstawia się dzieciom raz jeszcze. Następnie głosem maskotki zwraca się kolejno do dzieci. N: Hello! I’m Teddy. What’s your name?
Dzieci odpowiadają na pytanie. Mają możliwość przywitania się z misiem.

Zabawa w łańcuszek pytań i odpowiedzi.
N zwraca się z pytaniem What’s your name? do pierwszego dziecka. Następnie uczeń zadaje to samo pytanie siedzącemu obok dziecku. W tym ćwiczeniu wezmą udział wszystkie dzieci.

Scenka minidialogowa.
N zaprasza na środek klasy ochotnika. Demonstruje z nim odegranie scenki.N: Hello! What’s your name? U: I’m …. N: Goodbye!
U: Goodbye!

Nauka piosenki powitalnej.
N. wprowadza nowe zwroty I słownictwo. Uczniowie powtarzają za nauczycielem.

AKTYWIZACJA I UTRWALENIE MATERIAŁU
Uczniowie śpiewają razem z nauczycielem słuchając płyty.
N, prosi jednego ucznia na środek klasy i włącza piosenkę. Uczeń ma za zadanie pokazać bohatera (rysunki wiszą na tablicy), o którym jest mowa w piosence.

Uczniowie otwierają książkę na stronie 7.
N: Narysujcie swój portret w książce. Wyjmijcie kredki! Napiszcie ołówkiem wykropkowane słowo ‘Hello’. Pod rysunkiem wpiszcie swoje imię.
N. pomaga uczniom, którzy mają problem z pisaniem.

ZAKOŃCZENIE LEKCJI
Na zakończenie uczniowie śpiewają piosenkę i utrwalają nowe zwroty.
N. chwali dzieci za pilną pracę i żegna się z dziećmi.

Wyświetleń: 8334


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.