Katalog

Edyta Potocka, 2011-05-23
Białystok

Język angielski, Konspekty

Describing pictures and answering questions- konspekt lekcji języka angielskiego w pierwszej klasie liceum ogólnokształcącego

- n +

Describing pictures and answering questions - konspekt lekcji języka angielskiego w pierwszej klasie liceum ogólnokształcącego

Cele zajęć:

- Przypomnienie przyimków i określników miejsca
- Utrwalenie słownictwa związanego z wyrażaniem opinii
- Zastosowanie poznanych wyrażeń w opisywaniu ilustracji i odpowiadaniu na pytania
- Kształcenie umiejętności mówienia i reagowania w różnych sytuacjach egzaminacyjnych
- Ćwiczenie umiejętności używania czasu przeszłego
- Przypomnienie zasad obowiązujących na ustnym egzaminie maturalnym z języka angielskiego
- Utrwalanie technik niezbędnych na egzaminie maturalnym
- Ćwiczenie słuchania i pracy w parach

Środki dydaktyczne:

- ilustracje do opisywania z różnych źródeł, np. czasopism, Internetu.
- kserokopie ze słownictwem i określnikami miejsca
- kserokopie z zestawem pytań


Przebieg lekcji:

- Warm- up _przypomnienie przyimków miejsca
Burza mózgów- nauczyciel zapisuje zwroty podane przez uczniów na tablicy i na koniec uzupełnia listę wyrażeń przydatnych przy opisywaniu miejsca i położenia, następnie każdy uczeń układa prawdziwe zdanie opisujące salę, w której odbywa się lekcja z wykorzystaniem wyrażenia z tablicy (dany przyimek może być użyty tylko jeden raz)
- Nauczyciel rozdaje kserokopie ze zwrotami używanymi przy wyrażaniu opinii i podglądów oraz z listę problemów i pojęć do omówienia, uczniowie pracują w parach i wypowiadają swoje zdanie na temat wypisanych problemów używając wybranych zwrotów
- Nauczyciel rozdaję uczniom obrazki do opisania, przypomina zasady poprawnego opisu ilustracji na egzaminie maturalnym, uczniowie pracują w parach i pracują nad opisywaniem ilustracji, nauczyciel monitoruję ich pracę
- Nauczyciel prezentuję dużą ilustrację (lub za pomocą projektora), uczniowie przygotowują wspólnie opis- po kolei każdy jedno zdanie, następnie uczniowie tworzą ustnie jak najwięcej pytań ( każdy uczeń jedno pytanie) do tej ilustracji, nauczyciel akceptuje tylko poprawne
- Uczniowie wybierają kolejne obrazki i zapisują trzy pytania do wybranej ilustracji (zgodnie z typem pytań na egzaminie maturalnym), następnie opisują obrazki w parach i zadają pytania (nie patrząc na zapisane pytania – tak jak na egzaminie)
- Uczniowie otrzymują zestaw pytań obejmujących różnorodne zagadnienia obowiązujące na egzaminie maturalnym do przeanalizowania i przygotowania w domu, część ustnie , a na część z pytań muszą odpowiedzieć pisemnie, ponadto każdy uczeń ma za zadanie znaleźć jeden obrazek i przygotować do niego trzy pytania


Metody, techniki i formy pracy stosowane w czasie zajęć:

- Burza mózgów
- Opisywanie ilustracji
- Układanie zdań z wykorzystaniem ćwiczonego słownictwa
- Udzielanie odpowiedzi na pytania
- Praca w parach
- Wyrażanie opinii
- Praca zbiorowa pod kierunkiem nauczyciela


opracowanie:Edyta Potocka
Wyświetleń: 2941


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.