Katalog

Aleksandra Gryczewska, 2011-04-07
Recz

Historia, Regulaminy

Regulamin konkursu szkolnego 11 listopada – nasze święto

- n +


Regulamin konkursu szkolnego „11 listopada – nasze święto
1
Cele konkursu

1) Zachęcenie uczniów do poznawania przeszłości i historii Polski w sposób aktywny.
2) Kształtowanie u młodzieży tożsamości narodowej i postawy patriotycznej.

2
Uczestnicy

Do konkursu może przystąpić każda klasa.
3
Komisje konkursowe
1) Na etapie plastycznym w skład komisji wchodzą: przewodniczący (dyrektor lub wicedyrektor szkoły) i dwóch członków (nauczyciel plastyki, pedagog szkolny).
2) Na etapie recytatorsko-teatralnym w skład komisji wchodzą: przewodniczący (dyrektor lub wicedyrektor szkoły) i dwóch członków (nauczyciele historii, muzyki, języka polskiego lub pedagog).
3) Na etapie konkursu wiedzy w skład komisji wchodzą: przewodniczący (dyrektor lub wicedyrektor szkoły) i dwóch członków (nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie lub przedmiotów pokrewnych).


4
Zakres tematyczny konkursu

Konkurs obejmuje:
- wiadomości i umiejętności objęte podstawą programową nauczania historii w gimnazjum,
- wiadomości dotyczące wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości,
- poszerzony zakres wiadomości o postaciach związanych z wydarzeniami odzyskania przez Polskę niepodległości
5
Sposób przeprowadzenia konkursu

1) Konkurs składa się z trzech etapów: plastycznego, recytatorsko-teatralnego, konkursu wiedzy.
2) Etap I – plastyczny
Klasa przygotowuje pracę plastyczną związaną z tematem odzyskania przez Polskę niepodległości (np. plakat, komiks, symbole narodowe). Oceniane będą: treść pracy, związek z tematem, oryginalność i estetyka. Wygrywa ta klasa, która uzyska najwięcej punktów.
3) Etap II – recytatorsko-teatralny
Klas przygotowuje scenkę upamiętniającą wydarzenie odzyskania przez Polskę niepodległości (np. recytacja wiersza, scenka słowno-wokalna, scenka przedstawiająca biografię wybitnej postaci związanej z wydarzeniem odzyskania przez Polskę niepodległości). Prezentacja nie powinna przekraczać 15 minut. Oceniane będą: związek scenki z tematem, gra aktorska, kostiumy, oryginalność. Wygrywa ta klasa, która uzyska najwięcej punktów.
4) Etap III – konkurs wiedzy
Klasa wybiera przedstawiciela, który przystąpi do testu na temat wiedzy z zakresu wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Test pisany będzie na jednej godzinie lekcyjnej (45 minut). Wygra ta osoba, która uzyska największą liczbę punktów.

6
Terminarz
7
Nagrody
Wyświetleń: 924


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.