Katalog

Monika Koszalińska, 2011-01-23
Łódź

Anita Kanwal
Język angielski, Konspekty

CV and cover letter. CV i list motywacyjny.

- n +

KONSPEKT LEKCJI

Lekcja koleżeńska przeprowadzona z wykorzystaniem
technologii informacyjnej w ramach programu wychowawczego szkoły.



NAUCZYCIEL: Anita Kanwal
Monika Koszalińska

TEMAT: CV and cover letter – CV i list motywacyjny.

KLASA: III

CZAS: 45 min.

CEL OGÓLNY:
• Zapoznanie uczniów z zasadami pisania CV w języku angielskim.
• Zapoznanie uczniów z zasadami pisania listów motywacyjnych w języku angielskim.

CELE OPERACYJNE:
• Uczeń wie, jaki jest cel pisania CV i listów motywacyjnych.
• Uczeń zna zasady pisania CV i listów motywacyjnych.
• Uczeń potrafi wypełnić brakujące dane we wzorcowym CV w języku angielskim.
• Uczeń zna zwroty i wyrażenia stosowane w listach motywacyjnych w języku angielskim.

METODY: pogadanka, prezentacja

FORMY PRACY: praca indywidualna

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: kserokopie, komputery w pracowni informatycznej




OGNIWA LEKCJI:



I. ORGANIZACYJNO-PORZĄDKOWE – powitanie, kontrola obecności, zapis tematu w dzienniku.

II. REKAPITULACJA WTÓRNA – sprawdzenie pracy domowej z poprzedniej lekcji.

III. OGNIWO WIĄŻĄCE – podanie celów lekcji, zapisanie tematu.

IV. TOK LEKCJI WŁAŚCIWEJ

1. Uczniowie otrzymują od nauczyciela niezbędne informacje o CV: co to jest, w jakim celu oraz w jaki sposób piszemy CV.
2. Uczniowie zapoznają się z przykładowym CV w języku angielskim w Internecie i na podstawie kserokopii (załącznik 1).

3. Uczniowie zapisują niezbędne słownictwo w zeszytach (dane personalne, nagłówki z CV).

4. Uczniowie na komputerze wypełniają własne CV w języku angielskim
i drukują go (szablon umieszczony wcześniej przez nauczycieli – załącznik 2).

5. Uczniowie otrzymują od nauczyciela niezbędne informacje dotyczące listu motywacyjnego: co to jest, w jakim celu go piszemy.

6. Uczniowie zapoznają się z kserokopią przykładowego listu motywacyjnego w języku angielskim i tłumaczą go (załącznik 3).

7. Uczniowie zapisują ważne zwroty i wyrażenia stosowane w listach motywacyjnych.


V. REKAPITULACJA PIERWOTNA – podsumowanie lekcji.

VI. KONTROLA I OCENA – sprawdzenie poprawności wykonanych ćwiczeń, ocena pracy uczniów.

VII. PRACA DOMOWA – uczniowie mają za zadanie znaleźć w wyszukiwarce internetowej przykładowe CV i listy motywacyjne języku angielskim (hasło: CV, cover letter, teen jobs).






ZAŁĄCZNIK 1

Personal Details:

Name:
Date and place of birth:
Home address:
Home and mobile phone number::
E-mail:

Education:

Primary school – szkoła podstawowa
Secondary School - gimnazjum

Work Experience:

Baby-sitter – opiekunka / opiekun do dzieci
Pet sitter - opiekunka / opiekun do zwierząt
Paper round – roznoszenie gazet
Distribution of leaflets – roznoszenie ulotek

Volunteer Experience:

Charity work: WOSP,
Animal shelter,
Old-age homes
Children’s homes

Interests / Activities:

Music
Sport
Film
Computer games

Skills:

Language: English
German
Russian
French

Computer: Microsoft Word
Microsoft Excel
Microsoft PowerPoint
Internet

References

References available upon request


ZAŁĄCZNIK 2

Personal Details:


Name:

Date of birth:

Place of birth:

Home address:

Home phone number::

Mobile phone number::

E-mail:


Education:

Secondary School – Gimnazjum No 2,
Lodz, 26 Jaracza Street

Work Experience:



Volunteer Experience:



Interests / Activities:



Skills:



References

References available upon request





ZAŁĄCZNIK 3

Your Contact Information Date
First Name Last Name
Address
City, Post Code
Phone Number
Mobile Phone Number
Email

Employer Contact Information
Name
Title
Company
Address
City, Post Code

Dear Sir / Madam, / Dear Mr./ Ms X,

I am interested in the summer position at Sarasota Store advertised in The Sarasotian.
I have excellent communication skills and a good attitude towards customers. My past experience as a volunteer at Sarasota Hospital made focus on providing quality customer service, and also enabled me to work with all types of people.
I believe that my communication skills, customer service abilities, and positive work ethic would make me an asset to your store.
Thank you for your consideration. I can be reached at firstlastname@gmail.com or 222-222-2222.
I look forward to hearing from you soon.


Faithfully / Sincerely,
Your Signature
Your Typed Name



Useful words and phrases:

Dear Sir / Madam, Dear Mr./ Ms X - ………………………………………………………
I am interested in the position at– ………………………..……..………………………….
to advertise - ……………………………………………..……………………………………
attitude - …………………………………………………………..…………………………..
customer - ……………………..………………………………………………………………
to provide - ……………………………………………..……………………………………..
to enable somebody - ………………………………………………………………………..
to make somebody an asset - ………………………………………..……………………..
Thank you for your consideration – …………………………………………………………
to be reached at - …………………………………………………………………………….
I look forward to hearing from you soon – ………………………………………………….
Faithfully / Sincerely - ………………………………………………………………………
Wyświetleń: 4460


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.