Katalog

Karolina Szczepanowska, 2010-09-22
Warszawa

Język polski, Konkursy

Konkurs filmowy „Kultura się liczy!” NCK i PISF - czekają nagrody!

- n +

Konkurs „Kultura się liczy!”
Uczniowie, kamery do rąk!

Narodowe Centrum Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłaszają konkurs dla uczniów na krótki filmu ilustrujący hasło kampanii społecznej „Kultura się liczy!”. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Kultura często postrzegana jest jako luksus, nadprogramowy bonus. Zwykle zalicza się ją wyłącznie do sfery generującej koszty. Przekonanie, że kultura nie tylko poprawia jakość naszego życia, lecz także przynosi zyski jest punktem wyjścia kampanii społecznej „Kultura się liczy!” Narodowego Centrum Kultury. Kampania ma pobudzić myślenie o kulturze jako czynniku sprzyjającym rozwojowi społeczno-gospodarczemu. Uznaje się, że w skali kraju każda złotówka zainwestowana w sferę prawidłowo zarządzanej kultury daje zwrot w postaci kilku złotych. To dzięki kulturze i jej sektorom zwiększają się potrzeby estetyczne oraz popyt na nowe, bardziej wyrafinowane produkty i usługi. Z szeroko rozumianej kultury wyrastają też najważniejsze elementy sukcesu we współczesnym świecie: wysokie kwalifikacje, kreatywność i zdolność do współpracy.

Organizatorzy konkursu zachęcają wszystkich uczniów do przyłączenia się do kampanii i przesłania krótkiego filmu, który interpretować będzie hasło inicjatywy Narodowego Centrum Kultury „Kultura się liczy!”. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.nck.pl, http://www.filmotekaszkolna.pl/ oraz http://www.filmotekaszkolna.pl/

Filmy powinny być dostarczone do dnia 15 listopada 2010 na adres Narodowego Centrum Kultury: ul. Senatorska 12, Warszawa 00-082 w kopercie opisanej - „Kultura się liczy!” - „Filmoteka szkolna”. Na autorów najlepszych propozycji czekają karnety do kina o wartości 700,600, 500 i 200 zł.
Wyświetleń: 737


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.