Katalog

Agnieszka Chmielewska, 2010-06-13
Jastków

Język angielski, Scenariusze

Konspekt lekcji otwartej z języka angielskiego. "At the grocer's".

- n +

Konspekt lekcji otwartej z języka angielskiego

Agnieszka Chmielewska

Poziom nauczania: klasa IV szkoły podstawowej

Temat lekcji: „At the grocer’s.”


Cele ogólne:
- utrwalenie poznanego słownictwa,
- wykorzystywanie poznanych słów w konwersacji,
- doskonalenie umiejętności posługiwania się nowymi wyrażeniami,
- prowadzenie kulturalnego dialogu (w sklepie)
- wykonywanie poleceń (robienie posiłku według przepisu).

Cele szczegółowe:
Uczeń umie:
- nazwać niektóre warzywa, owoce i produkty spożywcze,
- powiedzieć, co chce kupić i zapytać ile to kosztuje,
- posługiwać się angielską jednostką monetarną – funt, pens,
- podać produkty, o które prosi klient, obliczyć i powiedzieć, ile to kosztuje,
- wykonać słyszane polecenia.

Forma pracy: grupowa

Techniki pracy:
- słuchanie i wykonywanie poleceń (TPR),
- odtwarzanie krótkich scenek /drama/.

Środki dydaktyczne:
- rekwizyty – produkty spożywcze,
- papierowe pieniądze,
- obrazkowe listy zakupów,
- talerze, noże, deski do krojenia.

Niniejszy materiał przeznaczony jest na 1 godzinę lekcyjną.



Przebieg lekcji.

1.Powitanie uczniów i gości. (uczniowie podzieleni na dwie grupy)

2.Podanie tematu i celu zajęć.

3.Przypomnienie nazw produktów spożywczych:

- nauczycielka bierze torbę i mówi, że rano zrobiła zakupy, a teraz chce, aby uczniowie bez zaglądania do torby, poprzez dotyk rozpoznali, co zakupiła ,

- uczniowie podchodzą kolejno i odgadują nazwy.

4.Przypomnienie i zapisanie na tablicy przykładowego modelu dialogu w sklepie.

5.Przypomnienie waluty brytyjskiej i sposobu czytania cen.

6.Wykorzystanie w praktyce powtórzonych umiejętności:

-uczniowie w grupach otrzymują pieniądze i obrazkowe listy zakupów, a następnie wcielają się kolejno w role kupujących lub sprzedających, mają 5 min na dokonanie zakupów.

-na koniec zadania nauczyciel sprawdza, czy uczniowie w obu grupach wydali tyle pieniędzy, ile trzeba było.

7.Grupy otrzymują instrukcje zrobienia kanapek z niektórych zakupionych produktów. Wskazana przez n-la osoba odczytuje polecenia, a reszta uczniów je wykonuje .

8.Nauczyciel weryfikuje, w jakim stopniu grupy wywiązały się z zadania. Nagrodą dla obu grup jest zjedzenie przygotowanych kanapek.

9.Nauczyciel zadaje pracę domową: napisać 3 dialogi „At the grocer’s.”
Wyświetleń: 1759


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.