Katalog

Beata Gratel-Woźniak, 2010-06-05
Pabianice

Język angielski, Konspekty

Konspekt lekcji języka angielskiego w klasie I szkoły podstawowej. Nazwy produktów spożywczych.

- n +


SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO


Przedmiot: Język angielski
Klasa: 1 szkoły podstawowej

Temat: Nazwy produktów spożywczych.


Cele operacyjne
Uczeń:
rozpoznaje i powtarza nazwy produktów spożywczych
ice-cream, pizza, water,
oranges, sandwiches, juice
rozumie pytanie o upodobanie What do/ don't you like?
powtarza odpowiedź na pytanie o upodobanie I like (pizza)
określa upodobanie żywieniowe I like (oranges)
rozpoznaje formę pisemną nazw produktów spożywczych


Metody:
elementy metody bezpośredniej, audiolingwalnej, komunikatywnej


Formy pracy:
zbiorowa, indywidualna


Środki dydaktyczne:
płyta CD , karty obrazkowe z nazwami produktów spożywczych, karty z „buźkami”, kserokopie kart do pracy indywidualnej na ocenę, kartki z wyrazami-produktami spożywczymi.

Przebieg lekcji:

1.Czynności organizacyjne.
2.Rozgrzewka językowa- śpiewanie piosenki, mówienie wierszyka, powtórzenie słownictwa.
3.Zaprezentowanie nowego materiału z wykorzystaniem kart obrazkowych.
4.Praca z podręcznikiem „New Sparks 1”( str.56)
5.Praca indywidualna na ocenę- dopasowywanie wyrazu do ilustracji.
6.Ćwiczenia śródlekcyjne- Piosenka Head, shoulders...
7.Wyrażanie upodobań za pomocą czasownika „lubić- like”
udzielanie odpowiedzi na pytania: Co lubisz, czego nie lubisz?
użycie zdań typu: I like pizza. I don't like water.
8.Zadanie 3 z podręcznika ze strony 57- słuchanie
9.Zadanie pracy domowej- „New Sparks 1- workbook”ćwiczenie 1 str.25
10.Powtórzenie materiału wprowadzonego na lekcji- zabawa ruchowa w „dochodzenie” do karty obrazkowej.
11.Podsumowanie lekcji, ustna ocena pracy dzieci.

Wyświetleń: 7868


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.