Katalog

Magdalena Wojtowicz, 2010-05-30
Miastko

Język niemiecki, Sprawozdania

Sprawozdanie z wymiany uczniowskiej.

- n +

Sprawozdanie z wymiany uczniowskiej ze szkołą w Walsrode w dniach 13. IX- 18. IX. 2009


Wyjazd do Niemiec zaplanowano na niedzielę, 13. IX. 2009 na godzinę 20.00 ze stanowiska PKS w Słupsku. W skład grupy weszły dwie opiekunki oraz sześciu uczniów.
Po przyjeździe do Hamburga o godzinie 5. 30 dnia następnego zostaliśmy odebrani przez jednego z nauczycieli niemieckich, biorącego udział w tegorocznej wymianie. O godzinie 9.00 spotkaliśmy się w Walsrode z dyrektor szkoły na śniadaniu.. Pozostała część dnia została poświęcona na udział w zajęciach i odpoczynek ( uczniowie zostali zakwaterowani u rodzin niemieckich uczniów).
Wtorek poświęciliśmy na zwiedzanie Bremy. Zwiedziliśmy Stare Miasto, katedrę oraz dzielnicę rybaków Schnoor.
W środę został zrealizowany główny punkt programu, czyli wspólne przygotowanie obiadu.. Po obiedzie uczniowie polscy wraz z niemieckimi udali się na krótki spacer po mieście.
W czwartek zwiedzaliśmy Hamburg. Głównym punktem w programie był rejs po rzece. O godz. 19.30 wyjechaliśmy autokarem z Hamburga, którym dotarliśmy o godz. 4.30 do Słupska.
Po rozmowie z uczniami biorącymi udział w wymianie uważam, że tegoroczna wizyta spełniła swoją rolę. Uczniowie mieli okazję poznać nowe zwyczaje oraz ludzi i ciekawe miejsca. Ważnym doświadczeniem była dla nich również możliwość kontaktowania się z rówieśnikami w języku niemieckim.
Wyświetleń: 718


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.