AWANS Dla nauczyciela Dla ucznia


Katalog

Ilona Szafarczyk, 2010-05-28
Kędzierzyn-Koźle

Edukacja czytelnicza, Sprawozdania

Dzień Pluszowego Misia. Impreza czytelnicza dla klas I-III.

- n +

„Dzień Pluszowego Misia”
Impreza czytelnicza dla klas I-III.

Czas trwania: 45 minut
Miejsce: biblioteka szkolna
Cele lekcji: poszerzenie wiedzy z zakresu literatury dla dzieci;
zapoznanie z nowymi bohaterami bajek;
utrwalenie zasad obchodzenia się z książką;
Metody: pokaz, pogadanka.

W listopadzie zorganizowałam dla uczniów kl. I – III imprezę czytelniczą z okazji Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyniosło swojego ulubionego pluszaka. Na spotkaniu przedstawiłam uczniom najbardziej znane sylwetki misiów – bohaterów literackich, a także zapoznałam wszystkich z historią powstania tego miłego święta. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Salę, w której odbywała się impreza przyozdobiły sylwetki misiów malowane specjalnie na tę okazję przez gimnazjalistów. Zapoznałam uczniów z przygodami Kubusia Puchatka, Misia Uszatka i Zielonego Misia oraz misia Benjamina.
Dzieci poznały puchatkowe zaklęcie, które zostało wywieszone na planszach w bibliotece, a, oni sami powtarzali je we właściwym momencie podczas czytania ” misiowej” lektury.
„Abrakadabra – powiem trzy razy i coś miłego zaraz się zdarzy!”
Spotkaniu towarzyszyły konkursy : na „ Najlepsze misiowe przebranie”, oraz plakat ph. „Nasz ulubiony miś”.
Cały czas spotkania umilały nam piosenki o misiach. Zwycięzcy konkursu na przebranie otrzymali dyplomy oraz słodkie misiowe upominki. Zespoły rysujące misia otrzymały także słodkości i dyplomy, a dodatkowo klasa , która wystawiła do konkursu zwycięską ekipę otrzymała ciasto w kształcie misia. Wszyscy zwycięzcy uwiecznieni zostali na zdjęciach, które tradycyjnie umieszczone zostały w kronice biblioteki szkolnej.

Literatura:
1. A.A.Milne, Kubuś Puchatek,”Nasza Księgarnia”2009.
2. N.Usenko, puchatkowe zaklęcie,Wyd.3.,”Egmont”2005.Ilona Szafarczyk

Wyświetleń: 1507


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.