Katalog

Mirosław Bartkowski, 2010-05-24
Piła

Wychowanie fizyczne, Konspekty

Nauczanie celności podań i chwytów piłki w miejscu i w ruchu. Konspekt lekcji wychowania fizycznego.

- n +

Temat zajęć: Nauczanie celności podań i chwytów piłki w miejscu i w ruchu.
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Liczba osób ćwiczących: 10
Przybory: piłki ręczne, stojaki, materace
Cele lekcji:
Umiejętności: 1. Nauczanie celności podań i chwytów piłki w miejscu i w ruchu
2. Doskonalenie techniki rzutów na bramkę z biegu i z wyskoku
Wiadomości: Utrwalenie przepisów gry w piłkę ręczną
Wychowawcze: Zasady współdziałania w zespole podczas gry szkolnej
Uczniowie potrafią:
- prawidłowo podawać piłkę sposobem półgórnym, z kozła prawą i lewą ręką, oburącz sprzed
klatki piersiowej, oburącz znad głowy
- wykonywać swoje podania celnie w miejscu i w ruchu
- prawidłowo ułożyć ręce do chwytu piłki oburącz
- prawidłowo wykonać rzut do bramki z biegu i w wyskoku
- zastosować poznane elementy techniczne w grze szkolnej
Metody: ścisła, zadaniowa, zabawowa.

Tok lekcji Treść lekcji Czas Uwagi
1. CZĘŚĆ
WSTĘPNA
10 min


2. CZĘŚĆ
GŁÓWNA
28 min


3. CZĘŚĆ
KOŃCOWA
2 min
Zbiórka w szeregu. Powitanie sprawdzenie obecności
i gotowości uczniów do zajęć.
Podanie tematu lekcji
Zabawa ożywiająca „Berek z kozłowaniem piłki”

Ćwiczenia wszechstronnie przygotowujące do zadań lekcji:
- ćwiczenia RR
- ćwiczenia NN
- ćwiczenia T
- ćwiczenia RR i NN
- ćwiczenie T
- ćwiczenia rozciągające


Podania półgórne i chwyty piłki w wykroku, odległość 5m (prawą i lewą ręką),
Ustawienie jw. podania piłki kozłem,
Ustawienie jw. podania piłki oburącz znad głowy,
Ustawienie jw. podania piłki oburącz sprzed klatki piersiowej,
Podania półgórne i chwyty piłki w truchcie w miejscu,
Ustawienie jw. podania piłki kozłem do partnera.
Ćwiczący ustawieni w czterech rzędach jak na rys.1. Pierwsi z dwóch rzędów podają piłki do przeciwległych rzędów i po podaniu biegną na koniec swoich rzędów.
Ustawienie jw. podania piłki bez zmian, natomiast zawodnik po podaniu biegnie na koniec przeciwległego rzędu, rys.2
Ustawienie i kierunek podań piłki bez zmian, natomiast zawodnik po podaniu biegnie na koniec rzędu stojącego obok, rys.3
Ustawienie i kierunek podań bez zmian, po wykonaniu zadania zawodnik biegnie po przekątnej na koniec rzędu, rys.4
Podania i chwyty piłki w parach w ruchu zakończone rzutem na bramkę z wyskoku lub z biegu,
Rzut do bramki z wyskoku lub z biegu po podaniu od prowadzącego.
o Gra szkolna w piłkę ręczną


o Swobodny marsz dookoła sali gimnastycznej
o Zbiórka, omówienie lekcji, wyróżnienie najlepiej ćwiczących, pożegnanie.
1’ Kontrola stroju do ćwiczeń uczniów

Metoda zabawowa

Metoda zadaniowa i ścisła.

Metoda ścisła.
Uczniowie ustawieni wszerz
boiska.




rys.1
<------>
<------->
rys.2
<------->
<------->
rys.3
<------->
<------->
rys.4
<------->
<-------->

Ćwiczenie wykonywane
wzdłuż sali gimnastycznej z
jednej strony na drugą.
Kształtowanie zwinności i
gibkości.

Podział grupy na dwa zespoły. Przepisy gry w piłkę ręczną.
Czynności organizacyjno-porządkowe

Opracował: Mirosław Bartkowski
Wyświetleń: 3248


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.