Katalog

Emilia Augustynowicz, 2010-05-24
Kutno

Język angielski, Scenariusze

SKY 2. It`s mine. Whose scarf is it?- Czyj to szalik? What`s your school bag. Scenariusze lekcji języka angielskiego.

- n +

Data 19/19/26.10.2009
KLASA V (3 godziny)

Topic: It`s mine.- To jest moje. (19.10.)
Topic: Whose scarf is it?- Czyj to szalik? (19.10)
Topic: What`s your school bag. (26.10)

Cele lekcji:
- wprowadzenie possessive pronouns- mine, yours, his hers, ours, yours, theirs
- wprowadzenie formy- Whose...?- Czyj?/Czyja?/Czyje? W zdaniach pytających
uczeń potrafi:
- ułożyć pytania dotyczące przynależności jak i również odpowiedzieć na nie
- opisać swój plecak
uczeń zna:
- słownictwo związane z tym działem tj. nazwy przedmiotów szkolnych, nazwy przedmiotów używanych w życiu codziennym jak np. laptop, keys, lunch box itp.
Metody: praca z podręcznikiem, praca z zeszytem ćwiczeń, materiały kserograficzne przygotowane przez nauczyciela
Formy: indywidualna, zbiorowa
Środki dydaktyczne: podręcznik, magnetofon, płyta CD.

Przebieg zajęć 1,2,3:
Część wstępna
- Nauczyciel wita się z uczniami i sprawdza listę obecności
- Zapisanie tematu na tablicy

Część główna
- krótka pogadanka. Przypomnienie znanych już nazw przedmiotów dnia codziennego lub przyborów w klasie, ale także kolorów.
- Krótka pogadanka na temat obrazka- podręcznik strona 18
- Nauczyciel poprzez obrazek przedstawia nowe, związane z lekcją słownictwo.
- Uczniowie dwukrotnie wysłuchują nagrania. Śledzą i analizują tekst.
- Czytają dialog z podziałem na role.
- Chóralnie powtarzają za nauczycielem nieznane słownictwo.
- Odpowiadają na pytania Prawda/ Fałsz
- Zadanie 3 strona 18. Uczniowie w ramach przypomnienia z pomieszanych liter układają nazwy przedmiotów szkolnych. Wykonują to zadanie indywidualnie. Wybrane przez nauczyciela osoby zapisują je na tablicy.
- Wspólnie z nauczycielem zastanawiają się jakie nazwy innych przedmiotów jeszcze znają. Nauczyciel zapisuje propozycje na tablicy.
- Uczniowie skupiają swoją uwagę na tabelce w podręczniku. Czytają przykładowe zdania po cichu. Nauczyciel tłumaczy zasadę używania apostrofu `s w przykładzie Jack`s.
- Nauczyciel wybiera 4 osoby. Każda posiada jakąś rzecz, która do niej należy. Nauczyciel zadaje klasie pytania: Whose pen is it? Whose books are they? – czyje to….?
- Uczniowie odsłuchują nagrania nazw przedmiotów: następnie powtarzają chóralnie za nauczycielem.
- Ich zadaniem jest połączyć wyrazy z obrazkami.
- Wybrani przez nauczyciela uczniowie odczytują przykładowe pytania oraz odpowiedzi z zadania 5 a/5b strona 19.
- Uczniowie pracują w grupach Tworzą pytania oraz udzielają odpowiedzi.
- Zadanie kolejne polega na uzupełnieniu zdań zaimkami.
- Słuchanie: uczniowie wysłuchują nagrania. Ich zadaniem jest zdecydować, o którym samochodzie jest mowa.
- Czytanie: uczniowie czytają tekst oraz uzupełniają tabelkę.
- Nieznane słownictwo jest tłumaczone oraz zapisywane na tablicy
- Zadaniem uczniów jest opisać swój tornister według przeczytanego materiału a także posługując się podanymi wskazówkami.
- W ramach utrwalenia wiadomości uczniowie otrzymują materiały kserograficzne przygotowane przez nauczyciela.
Część końcowa
- zadanie przez nauczyciela pracy domowej: zeszyt ćwiczeń strona 14 i 15 oraz wykonać ćwiczenia- materiały dodatkowe przygotowane przez nauczyciela..
Wyświetleń: 1966


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.