|
|
Katalog Emilia Augustynowicz, 2010-05-24 Kutno Język angielski, Scenariusze English Adventure 1- My house. Scenariusz lekcji języka angielskiego.Temat: Poznajemy słownictwo związane z domem- pomieszczenia i meble. Data: 04 marca 2010 Klasa: I CELE LEKCJI: a) Główny: • Nauka słownictwa nazywającego pomieszczenia w domu, meble b) Operacyjny: • Uczeń zapisuje wyrazy „po śladach” • Uczeń poprawnie wymawia wprowadzone słownictwo • Uczeń utrwala nazwy zabawek w języku angielskim • Uczeń rozumie polecenia wydawane przez nauczyciela i właściwie na nie reaguje METODY: gramatyczno-tłumaczeniowa, komunikacyjna FORMY ORGANIZACYJNE: praca indywidualna, praca zbiorowa MATERIAŁY DYDAKTYCZNE: magnetofon, płyta CD, kartki z obrazkami PRZEBIEG LEKCJI: Powitanie uczniów. Sprawdzenie listy obecności, zapisanie tematu lekcji oraz daty na tablicy i w dzienniku. Sprawdzenie pracy domowej. Rozgrzewka językowa: Dzieci przy pomocy nauczyciela powtarzają rymowankę (nagrania 35). Nauczyciel rysuje na tablicy szkic domu (bez drzwi, okien itp.). Nauczyciel zadaje pytanie What`s this? Co to jest?. Uczniowie odpowiadają (a house). Nauczyciel rysuje linie dzielące dom na cztery części. Uczniowie zgadują jakie pomieszczenia mogą się kryć w każdej z części. Jeśli uczeń zgadnie, nauczyciel umieszcza tam kartę obrazkową z np. kuchnią. Za każdym razem uczniowie powtarzają wymawiane przez nauczyciela słowa. Następnie nauczyciel wskazuje pomieszczenia w różnej kolejności. Uczniowie proszeni są o nazwanie pomieszczeń. Praca z podręcznikiem- Uczniowie przyglądają się obrazkowi. Nauczyciel wskazuje poszczególne pomieszczenia, zadaje pytania What`s this?- Co to jest?, a zadaniem uczniów jest udzielić odpowiedzi-najpierw pojedynczymi słowami, a potem całym zdaniem tj. It`s a bedroom.- To jest sypialnia. Kolejne zadanie uczniów polega na wysłuchaniu nagrania a następnie połączeniu linią przedmiotów z odpowiednim pomieszczeniem. Nauczyciel tłumaczy nieznane uczniom wyrażenia, które pojawiają się w nagraniu. Nauczyciel umieszcza karty obrazkowe z przedmiotami na tablicy (na rysunku). Zadaje pytanie np. Where`s the teddy bear? Gdzie jest miś?. Uczniowie odpowiadają np. in the living room- w salonie. Ćwiczenie wykonywane jest kilkukrotnie. Nauczyciel sprawdza rozumienie nagrania poprzez zadawanie pytań: Where`s the...? Gdzie jest...? itd. Nauczyciel prezentuje zapisane graficznie nazwy pomieszczeń (własnoręcznie napisane). Umieszcza je w odpowiednim miejscu na tablicy. Uczniowie proszeni są o powtarzanie nazw pomieszczeń za nauczycielem najpierw chóralnie a później indywidualnie. Uczniowie otrzymują materiały kserograficzne przedstawiające podstawowe meble tj. Table- stół; chair- krzesło; door- drzwi; window- okno. Uczniowie najpierw „po śladzie” piszą nazwy pomieszczeń pod rysunkiem. Powtarzają za nauczycielem. ZABAWA: nauczyciel wypowiada głośno nazwę pomieszczenia. Zadaniem uczniów jest gestem pokazać czynności, jakie w danym pomieszczeniu można wykonać. Na przykład bathroom- łazienka/ mycie się/ szczotkowanie zębów itp. Wyświetleń: 6476
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |