Katalog

Patrycja Woźniak, 2010-05-17
Witaszyce

Język polski, Karty pracy

R. Benigni "Życie jest piękne" -karta pracy.

- n +

R.BENIGNI "ŻYCIE JEST PIĘKNE "-KARTA PRACY


„ŻYCIE JEST PIĘKNE ”to film o:
1.

*
*
*
*
*2. Wyjaśnij pojęcie KOMEDIODRAMAT.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………


3. Uzasadnij ( w odniesieniu do obejrzanego filmu) twierdzenie: „I śmiech może być niekiedy nauką”.
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………


4. Dokończ zdania w taki sposób, aby były zgodne z treścią filmu i poprawne językowo.

Jest ........ w. Do małego miasteczka .................. w ............. przyjeżdża ............, z pochodzenia .......... . Ma zamiar otworzyć tu ..........., ale tymczasowo zatrudnia się jako .............. w ................ .Młody mężczyzna zakochuje się w skromnej .............. - ........... (imię) . Choć jego wybranka jest już zaręczona , uparty i pełen fantazji ...........zdobywa w końcu jej uczucie. Para bierze ślub. Mija kilka lat. Małżonkowie są szczęśliwymi .............. .........-letniego ...........( imię dziecka) . Tymczasem we Włoszech nasila się .............. ............. są szykanowani. Pewnego dnia ........... wraz z .......... zostają wywiezieni do ................. . .......... na własne życzenie podąża za nimi. Główny bohater nie chce , by .......... zetknął się bezpośrednio z .............. .............żołnierzy. Wmawia mu, że biorą udział w ...............- trzeba w nim zdobywać ............... , a ten , kto wytrzyma do końca i zdobędzie ich .............., wygra ............... .

„Życie jest piękne” to niezwykły ……………………………………………… , który został uhonorowany wieloma nagrodami, takimi jak ………………………………………………… .5. Wyjaśnij termin Holocaust . Skorzystaj z odpowiednich źródeł.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………


6. Skąd taki tytuł filmu? Odszukaj w dostępnych Ci materiałach informacji o tym, kto wypowiedział te słowa i w jakiej sytuacji?

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………Wyświetleń: 2406


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.