Katalog

Luiza Śpiewak, 2010-05-12
Kuźnia Raciborska

Język angielski, Konspekty

My Body Konspekt lekcji język angielski dla klas II/III SP

- n +



Klasa: II/III
Temat: My body – nazywanie części ciała
Cel ogólny: przypomnienie i utrwalenie nazw części ciała
Cele szczegółowe:
A. Wiadomości do zapamiętania.
- uczeń pamięta formę graficzną oraz fonologiczną wyrazów oznaczających części ciała oraz twarzy,
- uczeń pamięta piosenkę „Head and shoulders”,
- uczeń pamięta nazwy kolorów.
B. Wiadomości do zrozumienia.
- uczeń potrafi przeczytać ze zrozumieniem słownictwo,
- uczeń rozumie znaczenie usłyszanych słów oraz tekstu piosenki,
- uczeń rozumie polecenia nauczyciela.
C. Umiejętności stosowane w sytuacjach typowych
- uczeń potrafi dopasować wyrazy do odpowiedniej części ciała,
- uczeń potrafi wyszukać w wykreślance nowe słownictwo,
- uczeń potrafi zaśpiewać piosenkę,
- uczeń potrafi określić kolor przedmiotów.
Cele wychowawcze:
- uczeń potrafi wykonywać polecenia nauczyciela, wykonuje zadania zgodnie z instrukcją,
- kształtuje efektywność pracy w zespole.
Metody pracy:
- podająca,
- aktywizująca – piosenka z układem ruchów, wykonanie szkicu sylwetki jednego z uczniów,
- praktyczna – ćwiczenia.
Formy pracy:
- zbiorowa jednolita,
- indywidualna jednolita i zróżnicowana.
Środki dydaktyczne:
- zestaw wyrazów,
- arkusz papieru do wykonania sylwety,
- karta pracy z wyszukiwanką i obrazkiem do kolorowania,
- płyta CD.

Przebieg lekcji:
Faza wprowadzająca
1. Czynności organizacyjne.
2. Podanie tematu lekcji.
3. Śpiewanie piosenki „Head and shoulders”
4. Przypomnienie znaczenia słów oznaczających części ciała – nauczyciel wypowiada kolejno części ciała a uczniowie wskazują je.
5. Nauczyciel wskazuje części ciała wypowiadając ich prawdziwe nazwy lub inne. Uczniowie potwierdzają lub zaprzeczają mówiąc „yes” lub „no”.
Faza realizacyjna
6. Wybrani uczniowie losują kartkę z nazwą części ciała a następnie z zawiązanymi oczami rysują ją na tablicy.
7. Wykonanie szkicu sylwetki jednego z uczniów na arkuszu papieru, kolorowanie rysunku.
8. Zawieszenie rysunku na tablicy. Uczniowie kolejno losują kartki z wyrazami oznaczającymi części ciała, czytają je na głos i przywieszają w odpowiednim miejsce na rysunku.
9. Przypomnienie nazw kolorów. Nauczyciel podaje nazwy kolorów. Uczniowie podnoszą do góry kredki w odpowiednim kolorze.
10. Kolorowanie obrazków ze stworkami na podstawie ustnych poleceń nauczyciela.
Faza podsumowująca
11. Uczniowie tańczą w parach do muzyki. Nauczyciel zatrzymuje muzykę i prosi o dotknięcie poszczególnych części ciała np. face to face.
12. Wyszukanie wyrazów w wyszukiwance.



Wyświetleń: 5214


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.