Katalog

Alicja Zienkiewicz- Zielińska, 2010-03-29
Platerów

Uroczystości, Artykuły

Lekcja na Olimpie w Zespole Placówek Oświatowych w Platerowie

- n +

Lekcja na Olimpie


Jak w dobie telefonów komórkowych, Internetu i DVD zainteresować młodych ludzi lekcją? Jak zorganizować zajęcia, by nieświadomie, nawet ci, najbardziej na wiedzę odporni przyjęli coś do wiadomości?
Odpowiedź na te pytania, doskonale nauczycielom znane, znalazły dwie nauczycielki
z Zespołu Placówek Oświatowych w Platerowie, które z pomocą odważnej i pomysłowej klasy Ib gimnazjum przeprowadziły pokazową lekcję – grę o mitologicznych bogach i herosach.

Do udziału w niej zaproszeni zostali uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej , którzy nie tylko oglądali urocze koleżanki i starszych kolegów w zwiewnych tunikach, ale też po wysłuchaniu kwestii każdego z nich, rozpoznawali bogów po atrybutach, odnajdywali frazeologizmy w mowie codziennej i rozwiązywali rebusy.
Uczniowie pod okiem wychowawców, z pomocą kart odpowiedzi, pracowali indywidualnie
i w grupach.Ta nowatorska i ciekawa, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, metoda pracy na lekcji pozwoliła spojrzeć na naukę jako formę zabawy z wiedzą. Aktorzy z racji pełnionych ról byli zobligowani do zapoznania się z materiałem, przygotowania scenografii oraz zgromadzenia rekwizytów. Natomiast młodzi odbiorcy wciągnięci w „ mitologiczny bieg wydarzeń”, chłonęli informacje , bawili się i rywalizowali ze sobą w zdrowy sposób.
Tych, którzy szybko udzielili prawidłowych odpowiedzi, nagrodzono.

Alicja Zienkiewicz - Zielińska


Wyświetleń: 675


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.