|
| ||||||||||||||||
Katalog Aneta Abramczuk Język angielski, Konspekty Easter in England - tradycje wielkanocne w AngliiEaster in England - tradycje wielkanocne w AngliiKonspekt lekcji języka angielskiegoCele lekcji: a) operacyjne: - uczeń zna tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą w Anglii. - uczeń potrafi wymienić podobieństwa i różnice pomiędzy zwyczajami wielkanocnymi w Anglii i w Polsce. - rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur. b) szczegółowe: - uczeń zna słownictwo związane z Wielkanocą. - uczeń umie nazwać poszczególne dni świąteczne związane z wielkim postem i Wielkanocą - uczeń potrafi wyszukiwać informacje ze słuchanego i czytanego tekstu. - uczeń rozumie polskie znaczenie czytanego tekstu. Metody: łączenie nazw dni świątecznych z ich definicjami, słuchanie w celu zrozumienia ogólnego sensu tekstu o zwyczajach wielkanocnych w Anglii (listening for gist), czytanie w celu uzyskania szczegółowych informacji (reading for details), tłumaczenie tekstu, praca ze słownikiem, rozmowa na temat przeczytanego tekstu, rozwiązywanie krzyżówki na podstawie czytanego tekstu. Środki dydaktyczne: podręcznik Blockbuster 1 (str.152-153) wyd. Express Publishing, kaseta z nagraniem tekstu "Easter in England", słowniki, kserokopie z nazwami dni świątecznych i ich definicjami, kserokopie z krzyżówką. Plan Lekcji: 1. Sprawdzenie listy obecności. 2. Faza wprowadzająca - podanie celu lekcji. 3. Zapisanie tematu. 4. Faza realizacyjna - praca nad nowym materiałem 5. Faza utrwalająca Przebieg lekcji: I. Faza wprowadzająca - Nauczyciel krótko objaśnia główny cel lekcji jakim jest zapoznanie uczniów z tradycjami i zwyczajami związanymi z Wielkanocą w Anglii. II. Faza realizacyjna: Nauczyciel rozdaje uczniom kserokopie z nazwami dni świątecznych i ich definicjami. Uczniowie w parach łączą nazwy z definicjami oraz układają dni świąteczne we właściwej kolejności. Exercise: Match the days to their definitions and put them in the correct order:
Ex. 2 p.152: Read and listen. Match the days to the traditions. Maundy Thursday - Queen gives money to poor people Good Friday - eat hot cross buns Easter Sunday - give Easter eggs Uczniowie czytają tekst i wyszukują szczegółowe informacje. Ex. 3 p. 152: Read and find. 1. seven food items (fish, meat, hot cross buns, lamb, potatoes, vegetables,chocolate eggs). 2. the name of a game (Easter egg hunt). 3. the name of an animal related to Easter (Easter Bunny, rabbit). Ex. 4 p. 152:What can you see in the pictures A-E? A - egg hunt B - Easter bonnet C - hot cross buns D - Easter bunny E - Easter basket Uczniowie wypisują do zeszytów i tłumaczą słowa wyróżnione w tekście: Celebrate - obchodzić Poor - biedny Tradition - tradycja Cross - krzyż Roast dinner with lamb - obiad z pieczenią z baraniny Colourful - kolorowe Egg hunt - polowanie na jajka Hide - chować Brings - przynosić III. Faza utrwalająca: Uzupełnianie krzyżówki: 1. You eat...................... on Shrove Tuesday. 2. The day when the Queen gives money to the poor is called.............. Thursday. 3. The day of resurrection. 4............... cross buns. 5. It lays Easter eggs. 6. Good Friday commemorates Christ's........................
Opracowanie: Aneta Abramczuk Wyświetleń: 35943
Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione. |