Katalog

Sylwia Waśniewska
Język angielski, Scenariusze

Scenariusz lekcji j. angielskiego przy wykorzystaniu Audio Kurs Phrasal Verbs

- n +

Scenariusz lekcji języka angielskiego z wykorzystaniem pomocy dydaktycznej Audio Kurs Phrasal Verbs (Part 15)

Materiał dydaktyczny: czasowniki frazowe.

Poziom: średnio zaawansowany i zaawansowany.

Cele ogólne:
- ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu;
- nauka czasowników frazowych;
- doskonalenie umiejętności pisania narracji;
- powtórzenie czasów przeszłych.

Formy pracy: praca samodzielna oraz w parach.

Pomoce dydaktyczne:
- materiał audio pochodzący z Audio Kursu, część Phrasal Verbs, lekcja 15, ścieżki 44 - 46.
- odtwarzacz CD lub odtwarzacz MP3;
- karty pracy uczniów.

Czas: około 20 minut.

Przebieg
1. Uczniowie pracują w parach nad zadaniem 1 zastanawiając się nad znaczeniem podkreślonych czasowników frazowych, a następnie odsłuchują nagranie (ścieżka 44 - 2 min. 33 s.) w celu sprawdzenia swoich sugestii.

Czas: około 5 min. 2. W zadaniu 2, nadal w parach, uczniowie dopasowują czasowniki frazowe z kolumny A do wyrażeń z kolumny B; nauczyciel monitoruje grupę i służy pomocą; odpowiedzi sprawdzane są na forum klasy.

Czas: około 3 min. 3. W zadaniu 3 uczniowie samodzielnie pracują nad uzupełnieniem narracji wyrażeniami z ćwiczenia 1; nauczyciel monitoruje klasę, służy radą i pomocą. Wysłuchanie nagrania (ścieżka 45 - 1 min. 20 s.) jest jednocześnie sprawdzeniem odpowiedzi.

Czas: około 8 min. 4. W zadaniu 4 uczniowie postępują zgodnie z poleceniem na płycie (ścieżka 46 - 1 min. 5 s.) tłumacząc czasowniki frazowe na polski lub angielski.

Czas: około 2 min. 5. Zadanie 5 - list - jest dodatkowym ćwiczeniem, które może posłużyć jako praca domowa w utrwaleniu znaczenia nowo poznanych zwrotów, a także w powtórzeniu czasów przeszłych potrzebnych do napisania narracji.

Klucz do zadań Zadanie 1
odpowiedzi na płycie

Zadanie 2
1 b, 2 f, 3 g, 4 h, 5 c, 6 a, 7 d, 8 e

Zadanie 3
1 coming from, 2 broke off, 3 is crying out for, 4 moved out, 5 had moved into, 6 break down, 7 look out, 8 turned off, 9 was giving off, 10 watch out.

Zadanie 4
odpowiedzi na płycie

Karta pracy ucznia Zadanie 1
Przeczytaj zdania zwracając szczególną uwagą na podkreślone czasowniki frazowe i zastanów się nad ich znaczeniem. Wysłuchaj nagranie w celu sprawdzenie swoich sugestii.

  1. I heard a strange noise coming from my neighbours' flat.
  2. We'd lost the house keys and had to break the door down.
  3. The house is crying out for general repairs.
  4. Is your house linked up the sewerage system?
  5. Look out, the ceiling is very low here.
  6. Can I move in with you?
  7.  The owner of the flat wants us to move out next week.
  8. Switch the video on first, then put the tape inside.
  9. Turn the telly off if you're not watching it.
  10. Something is rotting in that cupboard and giving off a very unpleasant smell.
  11. I spent all morning locked in the house, unable to get out.
  12. Watch out, will you? You almost knocked that vase off the table.
  13. I dropped the mug on the floor and the handle broke off.
  14. If you decide to come round, phone me first.

Zadanie 2
Połącz czasowniki frazowe z kolumny A z wyrażeniami z kolumny B.
COLUMN A COLUMN B
1. GET OUT
2. CRY OUT FOR
3. SWITCH ON/TURN OFF
4. BREAK DOWN
5. BREAK OFF
6. LINK UP
7. GIVE OFF
8. LOOK/WATCH OUT
a. to the Internet
b. of the trap
c. a handle
d. a bad smell
e. for safety
f. attention
g. a TV
h. a door
Zadanie 3
Uzupełnij luki w opowiadaniu czasownikami frazowymi z zadania 1 w odpowiedniej formie. Następnie wysłuchaj nagranie w celu sprawdzenie swoich odpowiedzi. Nagranie usłyszysz dwa razy.

I heard a strange noise 1 _________________ next door, so I went round to investigate. I knocked, but got no answer, so I tried the door handle, but it 2 ________________ in my hand. The place 3 ________________ repairs. The Harrisons 4 _______________ last month, they were to old to get out anymore, so I think they moved in with their daughter. I knew someone else 5 ________________ that house, but I hadn't met them yet. I didn't know what to do, the strange noise persisted, so I decided to 6 _______________ the door. Inside, the new décor looked like it had been left up to a five year old. I had to 7 _______________ for my safety as I crossed the floor, there were boxes all over it. Finally, I found the light and switched it on. I 8 ________________ the television in the living room, the sound stopped. There was a pile of something on the floor that 9 ________________ a disgusting smell. There was no-one home. I don't know who my new neighbours are - but I'm going to 10 ________________ for them, they're scary if the inside of their house is anything to go by. Zadanie 4
Usłyszysz czasowniki frazowe z zadania 1. Przetłumacz je na polski lub angielski zgodnie z poleceniem na płycie. Zadanie 5
Napisz list do znajomych z zagranicy o przygodzie jaką wraz z przyjaciółmi przeżyliście na wycieczce w górach. Limit słów 120 - 150. Postaraj użyć przynajmniej pięć z nowo poznanych czasowników frazowych.

  • Napisz, gdzie i kiedy się to zdarzyło.
  • Napisz, z kim byłeś i jaka była pogoda.
  • Opisz przygodę.
  • Napisz, jakie były jej konsekwencje.
 

Czas: około 5 min.

Wyświetleń: 9852


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.