AWANS Dla nauczyciela Dla ucznia


Katalog

Iwona Palińska-Kacprowicz
Edukacja czytelnicza, Sprawozdania

Sprawozdanie z obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w roku szk. 2004/2005

- n +

Sprawozdanie z obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w roku szk. 2004/05

Biblioteka szkolna włączyła się w tym roku szkolnym, tj. 25 października 2004r. w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

Uczniowie z Koła Miłośników Książki poczęstowali każdą klasę, nauczycieli i pracowników szkoły słodyczami - wcześniej dla każdej klasy przygotowanych - w torebkach z kokardką.

Uczniowie z radiowęzła szkolnego nadali ogłoszenie o przypadającym święcie tego dnia i atrakcjach w bibliotece.

Czytelnicy odwiedzający w tym dniu bibliotekę brali udział w loterii fantowej, której zwieńczeniem było losowanie różnorodnych upominków. Upominkami w loterii były: długopisy, smycze markowe, breloki, noże do kopert z okazjonalnym napisem, breloki samochodowe, reklamówki, plakaty, koszulka, czapeczka firmowa, słodycze czekoladowe, kalendarzyki. Upominki pochodziły od hojnych darczyńców, którymi okazali się: studio reklamowe "STILUS", salon sprzedaży samochodów Citroen, drukarnia "T-K PRINT", zakład cukierniczy "Bomilla", stacja benzynowa "MARES", salon samochodowy Toyota oraz Pani dyrektor Barbara Jastrzębska.

Wygranymi czuli się wszyscy wypożyczający; obdarowani byli zależnie od wylosowanego numeru małym upominkiem. Ten sam wylosowany numer z nazwiskiem i imieniem oraz klasą brał udział w głównym losowaniu o godzinie 13.15. Ale już wtedy na wygraną mogło liczyć 17 uczniów.

Uczniowie pomagali w wykonywaniu okazjonalnych napisów umieszczonych później wewnątrz breloków i noży do cięcia papieru, zaprojektowali i wycięli motyle - symboliczny akcent (metafora) święta w naszej bibliotece. Wykorzystując lekcję biblioteczną w klasie 1 LPB ułożyłam (Iwona Palińska-Kacprowicz) z uczniami "złote myśli", które zostały zapisane na motylach.

Szczególnie przystrojona została biblioteka. W widocznym miejscu usytuowane zostały tablice przypominające o święcie oraz zasady loterii fantowej. Na ten dzień zostały specjalnie zakupione z funduszy biblioteki (prowadzenie usług kserograficznych) cztery granatowe koszulki dla uczniów pracujących tego dnia w bibliotece. Na koszulkach zostało umieszczone logo biblioteki i napis z pełną nazwą szkoły. Wykonania częściowo nieodpłatnie podjęła się agencja reklamowa STILUS. Droga do biblioteki oznaczona była strzałką i motylami tajemniczo wskazujące drogę do biblioteki.

Zakończeniem imprezy było losowanie głównych nagród przez Pana dyrektora Janusza Karczmarczyka.

 

Opracowanie: Iwona Palińska-Kacprowicz

Wyświetleń: 842


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.