AWANS Dla nauczyciela Dla ucznia


Katalog

Iwona Palińska-Kacprowicz, Bożena Galster
Edukacja czytelnicza, Sprawozdania

Sprawozdanie z obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w roku szk. 2005/2006

- n +

Sprawozdanie z obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych

W roku szkolnym 2005/06 (tj. 24.10.2005r.) po raz drugi biblioteka szkolna Zespołu Szkół Samochodowych im. T. Kościuszki włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek szkolnych, którego hasłem przewodnim było: "Odkryj przygodę".

Na ten dzień droga do biblioteki została oznaczona strzałką oraz kopiami otwartej książki z wpisanymi przysłowiami, aforyzmami i cytatami związanymi ze sztuką czytania. W samej bibliotece usytuowane zostały tablice informujące o święcie oraz poświęcone słynnym bibliotekom i sztuce czytania w malarstwie. W przygotowaniu i przebiegu imprezy pomagali uczniowie ubrani w koszulki z logo biblioteki. Klasa 1 TSE przygotowała plansze ze "złotymi myslami" na temat nauki i książki.

W programie dnia dla wypożyczających czytelników przygotowaliśmy loterię fantową, w której każdy los był wygrany, dla odwiedzających cukierki natomiast dla klas pierwszych zorganizowaliśmy konkurs Pt.: "Ochrona książek". Szczęśliwych losów przygotowaliśmy 565, na które składały się 369 upominków rzeczowych i 196 sztuk słodyczy. Zwieńczeniem imprezy było losowanie nagród głównych w trakcie, którego szczęśliwcami okazało się trzydzieścioro czworo uczniów. Nagrody wręczane były przez Pana dyrektora Janusza Karczmarczyka.

Wyjątkową oprawę Święta nadali przyjaciele i sympatycy naszej szko9ły przekazując nieodpłatnie upominki tj. zabawki - samochodziki marki Citroen, czapki z daszkiem, skrobaczki śniegowe, breloki do kluczy, smycze markowe, długopisy, ołówki, naklejki samoprzylepne, otwieracze do butelek, puzzle, foldery, plakaty, koszulki, plecak, etui do trójkąta i apteczki, ochraniacze do fotelika dziecięcego samochodowego, koszulki bawełniane, mapy samochodowe i kalendarzyki. Hojnymi darczyńcami byli: salony sprzedaży samochodów Citroen, Volkswagen, Skoda, Toyota, PHU "Mares" Sp z o.o., drukarnia "T-K PRINT", PZU oraz biblioteka szkolna zakupując słodycze.

 

Opracowanie: Iwona Palińska-Kacprowicz

Wyświetleń: 898


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.