Katalog

Marcin Góreczny
Język angielski, Scenariusze

Quiz sprawdzający wiedzę z dziedziny bankowości i finansów. Scenariusz lekcji języka angielskiego w agrobiznesie

- n +

Quiz sprawdzający wiedzę z dziedziny bankowości i finansów

Scenariusz lekcji
Przedmiot: język angielski w agrobiznesie

Klasa: IV Technikum Agrobiznesu

Liczba uczniów: 26

Data: 29 - 04 - 2003 r.

Materiały pomocnicze: zeszyt ćwiczeń "Terminologia bankowość i finanse", tablica

Cele operacyjne lekcji: Po zakończeniu lekcji uczniowie:
- będą umieli posługiwać się wprowadzanym na lekcji słownictwem
- potrafią odpowiedzieć na wybrane pytania związane z dziedziną bankowości i finansów, a także z gospodarką USA i Wielkiej Brytanii
- potrafią zbudować quiz dotyczący gospodarki Polski

PRZEBIEG LEKCJI

1. Czynności organizacyjne [3 minuty]

2. Sprawdzenie stopnia opanowania materiału z trzech ostatnich lekcji [8 minut]
Nauczyciel prosi jednego z uczniów o odpowiedzi na pytania (głównie dotyczące znajomości słownictwa) z ostatnich lekcji.

3. Wprowadzenie kluczowego słownictwa do nowej lekcji [6 minut]
Nauczyciel zapisuje na tablicy najistotniejsze zwroty, które wystąpią w quizie. Na podstawie definicji w języku angielskim, uczniowie próbują odgadnąć znaczenie tych zwrotów. Na zakończenie klasa chóralnie powtarza nowe wyrażenia.

4. Rozwiązywanie quizu dotyczącego spraw związanych z dziedziną bankowości i finansów, a także gospodarki Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. [13 minut]
Quiz składa się z 14 pytań testowych. Po 6-u minutach na przygotowanie uczniowie czytają pytania i podają odpowiedzi na nie. W przypadku trudniejszych części zadania nauczyciel dokonuje dodatkowych objaśnień.

5. Przygotowanie własnego quizu. [13 minut]
Uczniowie zostają podzieleni na cztery grupy i przygotowują własne testy związane z gospodarką Polski, np. "Kto jest w Polsce Ministrem Finansów?" Quiz powinien składać się z minimum pięciu pytań. Po przygotowaniu grupa prezentuje swoje zadania, a pozostała część klasy próbuje je rozwiązać. Na zakończenie nauczyciel może zwrócić uwagę na najważniejsze uchybienia językowe w przygotowanych przez uczniów zadaniach oraz ocenia pracę poszczególnych grup i ich członków.

6. Objaśnienie zadania domowego. [2 minuty]
Nauczyciel prosi o zapamiętanie słownictwa wprowadzonego na lekcji oraz mówi, które informacje z rozwiązywanego na lekcji quizu uczniowie powinni zapamiętać.
 

Opracowanie: Marcin Góreczny

Wyświetleń: 1862


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.