AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE


Katalog

Dorota Dłubak, Dorota Kotynia
Uroczystości, Scenariusze

Dzień kobiet na wesoło - scenariusz akademii

- n +

Scenariusz akademii z okazji dnia kobiet "Dzień kobiet na wesoło"

Dekoracja: Na środku sceny stoi duża makieta telewizora, za nią siedzi Prowadzący.

Prowadzący:
Dzień Dobry! Witamy państwa w naszym programie. Dziś na antenie następujące pozycje: Już za chwilę Kazik Kurczok przedstawi wiadomości z kraju i ze świata. Następnie prognoza pogody i wiadomości sportowe. Kwadrans później nadamy1498 odcinek serialu "Ona i On". Zaraz po serialu zachęcamy państwa do obejrzenia najnowszych propozycji najsłynniejszych kreatorów mody. Na zakończenie zapraszamy na "Koncert Życzeń".

A teraz głos oddaję Kazikowi Kurczokowi.

Na scenę wchodzi Kazik Kurczok- czyta z kartki wiadomości.

Kazik Kurczok:
Dzień dobry państwu. Zapraszam do wysłuchania wiadomości z kraju i ze świata.
Na początek o biciu rekordu świata przez polskich uczniów. Przez 7 minut uczniowie z 1000 polskich szkół, 25 października, w samo południe, śmiali się do rozpuku! Chcieli w ten sposób dostać się do "Księgi rekordów Guinnesa". Po raz pierwszy udało się zebrać w jednym miejscu i w tym samym czasie tylu uśmiechniętych młodych ludzi.

A teraz wiadomości ze świata techniki i wynalazków.

16- letnia Niemka Iris Klose skonstruowała łóżko, które samo zrzuca na podłogę śpiocha nie reagującego na dzwoniący budzik. W pewnym momencie jedna krawędź materaca unosi się w tempie 1 cm na minutę. Po chwili leniuch stacza się z łóżka. Nastolatka wymyśliła to urządzenie dla siebie, ale zaprezentowała je na targach wynalazków.

Teraz o plecaku, który poniesie się sam.

Specjalne urządzenie oplatające nogi, w którym zamontowane są małe silniczki, odciąży plecy i dzięki temu niosąc nawet najbardziej ciężki plecak, nie będziemy tego odczuwać- twierdzą amerykańscy inżynierowie, którzy na specjalne zamówienie Pentagonu, skonstruowali tego typu nowinkę. Żołnierze, pokonujący kilometry, nawet w trudnych warunkach nie odczują zmęczenia. Jednak po jakimś czasie konieczny będzie postój, aby doładować akumulatorki, gdyż zapasy energii wystarczą tylko ma dwie godziny.

Na koniec o nowej miłości lalki Barbie.

Po 43 latach wielkiego uczucia, Barbie porzuciła swa największą i jedyną miłość Kena. Podobno najpopularniejsza lalka świata miała już dosyć czekania, aby plastikowy wybranek poprosił ja o rękę. U boku długonogiej piękności pojawił się natychmiast przystojny australijski surfer o imieniu Blaine. Obie zabawki od niedawna stawiane sa na tych samych półkach. Ken życzy jej jak najlepiej. Rozstali się ale zostaną przyjaciółmi- poinformował przedstawiciel firmy Mattel, która zdecydowała się jeszcze w tym roku zakończyć produkcje Kena.

I na tym kończymy wiadomości. A kolejne wydanie zapraszamy państwa jutro. A już za chwilę prognozę pogody na jutro przedstawi państwu Jagoda Chmurka.

Na scenę wchodzi prowadząca prognozę pogody- Jagoda Chmurka.

Jagoda Chmurka:
Witam państwa bardzo serdecznie. Dzisiejszy dzień przyniósł nam sporo słońca. Pogodną aurę popsuły nam chwilowe, choć obfite opady gradu nadchodzące od strony Zielęcina.

Jutro pogoda nie przyniesie nam większych niespodzianek. Stróża znajdzie się pod wpływem wyżu atmosferycznego od strony Bełchatowa, który przyniesie coraz cieplejsze powietrze. Wiatr umiarkowany powieje z Bogumiłowic. Nasi specjaliści ponownie przewidują czarne chmury od strony Zielęcina, które mogą przynieść obfite opady gradu i burze.

To wszystko na dzisiaj. Ja się z państwem żegnam i zapraszam na jutrzejszą prognozę pogody.

Prowadzący:
Zapraszam państwa teraz na przegląd wiadomości sportowych, który przedstawi dla państwa Leopold Babiarz.

Leopold Babiarz:
Dzień dobry państwu. W dzisiejszym dniu rozegrano wiele dyscyplin sportowych z udziałem kobiet. Niewątpliwym sukcesem naszej zawodniczki, była wygrana w zawodach indywidualnej siatkówki dla kobiet.

Na scenie prezentuje się zawodniczka trzymająca w każdej ręce po 2 siatki z zakupami.

Z kolei w rozgrywanych dziś rano zawodach koszykówki, złoty medal wywalczyła zawodniczka klubu sportowego W.C Zielęcin.

Na scenę wchodzi zawodniczka, zaczyna wrzucać zgniecione papiery do ustawionego nieopodal kosza na śmieci.

Na uwagę zasługuje również pierwsze miejsce na podium w pierwszym etapie rozgrywek zapasów dla kobiet, które wywalczyła zawodniczka z klubu sportowego Rząśnia.

Na scenę wchodzi zawodniczka, która siada przy ustawionym stole, dokręca słoiki z zapasami na zimę.

Na dzisiaj to już wszystko, co przygotowaliśmy dla państwa w przeglądzie wydarzeń sportowych. Do widzenia.

Prowadzący:
Dziękujemy za wiadomości sportowe. Już za chwilę, zapraszamy na państwa ulubiony serial "Ona i On", którego 1498 odcinek nadamy tuż po reklamie.

Rozpoczyna się reklama. Na scenę wchodzą dwie osoby.

Osoba I:
Przedstawiamy państwu rewelacyjny, fantastyczny, ponadczasowy wynalazek jakim jest plaster odchudzający o nazwie Chud- Nij. Jest naprawdę niedrogi i uniwersalny. Po zaledwie miesiącu stosowania naszego plastra, zdobędą państwo super szczupłą sylwetkę a'la kościotrup. Użycie naszego plastra jest niezwykle łatwe.

Osoba I przykleja Osobie II taśmę klejącą zakrywającą usta.

Wystarczy zakleić nim sobie usta. Jeśli uda się państwu wytrzymać, to już po miesiącu, zamienią się państwo w zgrabny szkielet.

Po reklamie rozpoczyna się serial. Na scenę wchodzą mąż i żona. Mąż z gazetą, żona w starej sukience.

Żona:
Słuchaj Feliksie, chciałam z tobą pomówić, ale ty nigdy nie masz czasu!

Mąż:
Czas to pieniądz.

Żona:
Właśnie chciałam cię prosić o trochę pieniędzy, bo są mi bardzo potrzebne. Chciałam kupić nową sukienkę.

Mąż:
Nie suknia zdobi człowieka.

Żona:
Patrz, wszyscy noszą letnie stroje, a tylko ja w ciepłym płaszczu!

Mąż:
Do św. Ducha nie zdejmuj kożucha, a po św. Duchu chodź dalej w kożuchu.

Żona:
Potrzebny mi tez nowy szalik.

Mąż:
Potrzebny jak dziura w moście.

Żona:
Mam podarte rękawice wiosenne, zwłaszcza tę z lewej ręki.

Mąż:
Niech nie wie lewica, co czyni prawica.

Żona:
Buty tez do niczego, cholewki ledwo się trzymają.

Mąż:
Poznać pana po cholewach.

Żona:
Inne kobiety mają lepszych mężów.

Mąż:
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie.

Żona:
Zobacz, jak wyglądają moje przyjaciółki.

Mąż:
Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie.

Żona:
Będą mnie wytykać palcami.

Mąż:
Na pochyłe drzewo, kozy skaczą.

Żona:
Co im powiesz?

Mąż:
Mowa jest srebrem, milczenie złotem.

Żona:
Ciągle sobie żartujesz!

Mąż:
Dobry żart tynfa wart.

Żona:
Żeby własnej żonie tak żałować!?

Mąż:
Z próżnego i Salomon nie naleje.

Żona:
Jeśli nie masz- pożycz od kogoś.

Mąż:
Dobry zwyczaj- nie pożyczaj.

Żona:
Jesteś ohydnym skąpcem!

Mąż:
Kro grosza nie szanuje, ten szeląga nie wart.

Żona:
Wstrętny samolub!

Mąż:
Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził!

Zirytowana żona wybiega za mężem.

Prowadzący:
Na kolejny odcinek serialu zapraszamy jutro. A za chwilę będą mieli państwo okazję zobaczyć kilka najnowszych propozycji najsłynniejszych kreatorów mody z całego świata. Program poprowadzi jak zwykle Zdzisława Fircyk. Serdecznie zapraszam.

Zdzisława Fircyk:
Dzień dobry! Witam państwa bardzo serdecznie w kolejnym programie poświęconym modzie. Dziś zaprezentujemy państwu kreacje przeznaczone dla pań nauczycielek.

Nasza pierwsza propozycja przeznaczona jest dla pań uczących w klasach O, I, II i III. Jest to kolorowy strój, który przyozdobiony jest oczami- ponieważ panie w najmłodszych klasach powinny mieć oczy dookoła głowy.

Na scenę w rytm muzyki, wchodzi pierwsza modelka, ubrana w kolorowy strój, na którym przyczepione są papierowe oczy.

Zdzisława Fircyk:
Dziękujemy za pierwsza kreację. A teraz mamy coś specjalnie dla pań uczących w najstarszych klasach, które muszą być uzbrojone nie tylko w cierpliwość.

Na scenę wchodzi modelka ubrana w komplet typu moro oraz buty w stylu wojskowym. Do pasa ma przypięty pistolet na wodę i kajdanki.

Prowadzący:
Mamy nadzieje, że panie nauczycielki skorzystają z propozycji projektantów mody. A teraz zapraszamy nie tylko panie na ostatni dziś program, czyli na "Koncert Życzeń", który poprowadzi Ziuta Groszek.

Ziuta Groszek:
Dzień dobry państwu jest mi bardzo miło powitać państwa w moim programie. Z okazji dzisiejszego święta kobiet dla wszystkich pań, piosenkę pod tytułem "Baby, ach te baby" zaśpiewa Zbigniew Pierożek! Wielkie brawa!

Na scenę wchodzi chłopiec- i śpiewa do playbacku.

Ziuta Groszek:
Jeszcze raz podziękujmy brawami panu Zbigniewowi.
A zanim wysłuchamy następnego utworu dedykowanego paniom, przytoczę kilka ciekawostek dotyczących znaczenia imion wszystkich pań pracujących w naszej szkole!

Dorota- panie noszące to imię, to tzw. kobiety z charakterem- śmiało podejmują nowe zadania i odważnie stawiają im czoło- doskonale sprawdzają się na stanowisku dyrektora oraz w pracy z młodszymi dziećmi.

Iwona- kobieta o tym imieniu jest osobowością samą w sobie. Dobrze daje sobie radę w każdym zawodzie. W przyjaźni lojalna, w miłości opanowana.

Aleksandra- swoim dynamizmem potrafi zaskoczyć nawet najbliższych. W życiu kieruje się zasadą prawdomówności. Kobiety o tym imieniu mogą się sprawdzić jako sekretarki, handlowcy, nauczycielki lub pilotki i przewodniczki wycieczek.

Małgorzata- Ogromną wagę przywiązuje do nastroju w danej chwili, uczucia, towarzystwa czy horoskopu. Mówi dużo i szybko. W miłości i życiu rodzinnym czuła i opiekuńcza.

Lucyna- Jest osoba pełną życia, lubianą przez otoczenie. Zawsze skora do bezinteresownej pomocy. Miłość traktuje poważnie, dlatego niełatwo z nią poflirtować.

Elżbieta- Jest to jedno z najstarszych imion ludzkości. Nadal modne. Jej osoba nadaje wyraz otoczeniu. Zawsze konsekwentna w dążeniu do celu. Potrafi kierować innymi i dobrze radzić sobie z problemami.

Justyna- Jest osobą o niezwykłej sprawności umysłowej. Lubi zgłębiać wiedze i pracę w ruchu. Ma dobry kontakt z ludźmi, a najlepiej zaskarbić jej sympatię będąc wdzięcznym słuchaczem.

Barbara- Jest imieniem najbardziej popularnym na Śląsku. Kobieta o tym imieniu jest wrażliwa i uczuciowa, a jej urok zniewala płeć odmienną. Interesuje się sztuka i życiem towarzyskim.

Kazimiera- Jest dynamiczna i aktywna w swoim środowisku, ciekawa wszystkiego co ją otacza. Otwarta na wszelkie nowości. Lubi dzielić się swoimi przeżyciami z najbliższym otoczeniem. W miłości zaborcza.

Jolanta- Doskonale zna się na ludziach. Jeśli nabierze przekonania do jakiejś idei potrafi przenosić góry. Nie ukrywa swych odczuć i emocji. W trudnych sytuacjach jest opanowana i nie traci głowy.
To wszystko na temat damskich imion.

A na zakończenie dla wszystkich dziewcząt i pań nauczycielek z naszej szkoły prawdziwa niespodzianka! Specjalnie dla was, na żywo, już za chwile na naszej scenie ze swoim wielkim przebojem pod tytułem "Kochać kobiety" wystąpi zespół Ich Dwóch! Powitajcie ich gorąco!

Na scenę wchodzą członkowie zespołu. Wykonując z playbacku piosenkę zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy.

Opracowanie: Dorota Dłubak, Dorota Kotynia

Zgłoś błąd    Wyświetleń: 55204


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.


BAROMETR


1 2 3 4 5 6  
Średnia ocena: 4.62Ilość głosów: 21

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.