Katalog

L
Język angielski, Artykuły

Metoda Helen Doron - język angielski dla najmłodszych

- n +

Tytuł
Metoda Helen Doron - język angielski dla najmłodszych


W czasach, kiedy świat powoli przekształca się w globalną wioskę, coraz większą wagę przywiązuje się do znajomości języków. Dlatego troskliwi rodzice próbują pomóc swoim pociechom w nauce drugiego języka już od najmłodszych lat.
Świetną metodą przeznaczoną dla małych dzieci jest HDEE - Helen Doron Early English. HDEE uczy angielskiego dzieci w wieku 1-14 lat. Cel jaki przyświeca szkole - uczynić z nauki zabawę!
Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu po 45 minut. Podczas zajęć dzieci przede wszystkim bawią się (jest to jednak zabawa ustrukturalizowana - nastawiona na przekazanie określonych treści), uczą się angielskich piosenek, rozmawiają ze sobą, słuchają żywego języka. Najmłodsze z dzieci uczestniczą w półgodzinnych zajęciach razem z rodzicami. Dodatkowo zaleca się, aby co najmniej dwukrotnie każdego dnia, także poza zajęciami, dzieci słuchały piosenek z kaset (podczas codziennych czynności).

Młodzież inaczej uczy się języka niż dorośli. Mózg młodego człowieka rozwija się jeszcze, dzięki czemu, wystawiany na dodatkowe bodźce językowe, z łatwością tworzy połączenia neuronowe. Dzieci, które zaczną uczyć się drugiego języka zanim ukończą 7 rok życia, mają szansę posługiwać się nim płynnie jak native speaker i z większą łatwością uczyć się kolejnych języków. Im później zacznie się nauka, tym większe problemy z biegłym opanowaniem akcentu i intonacji, a także przyswojeniem struktur gramatycznych. Dodatkową korzyścią z nauki drugiego języka jest ponoć wzrost inteligencji - tak przynajmniej pokazują badania. Zachęcajmy więc dzieci do nauki języków - szczególnie jeśli można ją połączyć z zabawą. Listę szkół w Polsce uczących metodą Helen Doron znajdziecie Państwo tutaj.

[na podstawie "How Young Can You Learn English?" w: The World of English no. 6/2000]
Wyświetleń: 2006


Uwaga! Wszystkie materiały opublikowane na stronach Profesor.pl są chronione prawem autorskim, publikowanie bez pisemnej zgody firmy Edgard zabronione.