AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Moje wesele, przypadek okna, sukni ślubnej i innych
Autor: Shoa (IP zapamiętane)
Data: 02 sie 2018 - 11:12:01

Jestem inżynierem. Zajmuje się przede wszystkim elektroniką. Pół roku temu wziąłem ślub. Wiecie, mimo całkiem niezłych zarobków w mojej branży zorganizowanie wesela oraz samej uroczystości wiąże się z dużymi wydatkami. Rodzina jak wiecie z pewnością, oczekuje, że skoro skończyłem politechnikę, to będę wydawał nie wiadomo jakie przyjęcie. Cóż, z jednej strony osobiście miałem to za nieważne, aby zaspokoić ich oczekiwania, jednakże z czasem spojrzałem na to inaczej. Nie chciałem sobie nawet wyobrażać tych wszystkich narzekań za moimi plecami.
Wydatki zaczęły się, gdy dostrzegłem jak z konta zniknęła pokaźna czterocyfrowa sumka. Moja obecna małżonka była umówiona ze swoją przyjaciółką. Zastanawiałem się przez moment jak możliwe było to, żeby wydać aż tyle w ciągu jednego popołudnia, ale później spojrzałem na miejsce, w którym dokonano płatność. Salon przy ulicy Lea. Już wszystko wiedziałem. To po prostu była suknia ślubna. Zrozumiałem to i nic nie mówiłem. Chciałem, aby moja żona miała to, co sobie wymarzyła. Wiedziałem jednak, że za parę dni była umówiona z tą samą znajomą w nieznanym mi celu. Myślałem co to może znaczyć. Pewnie chciały wybrać sukienkę dla Ani (bo tak ma na imię druhna). Sprawdzam jakiś czas później stan konta i co... Znika kolejna ładna sumka, a dziewczyny wracają z pełnymi torbami. No cóż, dowiedziałem się, że suknia to jednak nie wszystko, potrzebna jest jeszcze specjalna bielizna, stroiki, biżuteria i inne dodatki ślubne.
Jeszcze nie wiedziałem, że to był dopiero wstęp do wydatków. Dom weselny pochłonął masę pieniędzy. Wiem, pewnie właśnie myślicie, że to wpis jakiegoś sknerusa, który nic tylko gada o hajsie, ale zobaczycie, że nie jest tak do końca. To ma być przestroga dla innych, którzy jeszcze nie wiedzą z czym wiąże się zorganizowanie wesela. Wracając jednak do meritum, sam budynek, w którym odbyć się miała impreza był ładny. Starałem się dobrać coś, co będzie idealnie odwzorowywać styl, jaki lubi moja małżonka. Połączenie tradycji z nowoczesnością. Wzory zrobione ze światełek, oparte na profilach led. To było coś, co jej się spodobało. Pamiętam jej minę, gdy to zobaczyła. Mimo, że może to było nieco tandetne, to jakoś tak rozczuliło nas. Cóż, może nie wymagamy od siebie zbyt wiele.
Cały dom weselny był poza miastem. Jakieś parędziesiąt metrów dalej była remiza strażacka, gdzieś dalej szkoła i pojedyncze domy. Generalnie spokój. Tak przynajmniej sobie myślałem. Po prostu cicho i bez większego ruchu. Problem polegał na tym, że w dniu wesela jakieś dzieciaki stwierdziły, że to idealny moment na zagranie sobie w piłkę. Jak na kreskówkach piłka musiała poszybować prosto w szkło. Oczywiście rozbijając je na tysiąc kawałków. Niestety, ale dość drogie okna salamander kraków nie były dostępne na następny dzień. Jest to towar dostępny na zamówienie ze względu na swoją cenę oraz złożoność montażu. Szczęśliwie sama uroczystość miała miejsce latem, więc otwarte okno nie spowodowało u nikogo dyskomfortu. Boję się pomyśleć co by było w zimie. Zostałem wezwany na miejsce i nie wiedziałem co powiedzieć przez pierwsze minuty. Do tego wszystkiego okno, które zostało rozbite było idealnie obok miejsca, gdzie miałem siedzieć ja i moja żona. Cóż... nie wiedziałem co zrobić. Stałem i patrzyłem jak kostka brukowa Kraków jest pięknie przyzdobiona przez kawałki szkła pochodzące z okna. Mniejsza już z tym oknem.
Całe wesele się udało. Pamiętam poza oczywiście cała nocą tańców oraz sporą ilością wypitych trunków rozmowy przy dymku na zewnątrz. Gapiłem się wtedy na remizę i zastanawiałem się, czy te wszystkie kombinezony strażaków są zrobione z jakiegoś specjalnego tworzywa. Znajomy, który tak się składa produkował właśnie odzież dla podobnych służb powiedział mi, że to specjalna tkanina ceramiczna. Jest ona idealnym izolatorem, który nie tylko nie przepuszcza ciepła, ale też zapobiega zajęciu się reszty ubrania ogniem. Cóż... ilu przydatnych rzeczy można się dowiedzieć wydychając dym z przyjacielem.
To tyle z mojej strony! Do zgadania!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2018-08-02 11:14 przez Shoa.

Re: Moje wesele, przypadek okna, sukni ślubnej i innych
Autor: Shoa (IP zapamiętane)
Data: 06 sie 2018 - 12:47:48

A jak już jestem przy tematyce ślubnej to bardzo gorąco polecę stronę z poradami ślubnymi

Autor: elabarbara (IP zapamiętane)
Data: 20 sie 2018 - 12:23:17

Wesele to wielkie wydarzenie. Lokal, w którym odbędzie się przyjęcie, powinien spełniać oczekiwania gości pod każdym względem. Osobiście bardzo sobie cenię hotel [www.zajazdgoscinny.pl] . Jest to najbardziej rozchwytywany lokal i posiada specjalne oferty dedykowane rodzinnym imprezom. Już wiele razy z takiej korzystałam, dlatego polecam wam to wyjątkowe miejsce. Z pewnością goście będą zadowoleni z pobytu jak i z przepysznych dań.

Autor: kamilka0 (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2018 - 12:21:03

Cudne miejsce i okolica dla tego typu wydarzeń to dla mnie oczywiście Hotel Witek [www.hotelwitek.pl] . Musicie sami się przekonać, jak tam jest bajkowo. Byłam tam zarówno na weselu, jak i na evencie firmowym. Obsługa przechodzi samych siebie, aby sprostać oczekiwaniom gości. Wszystko zawsze jest pięknie i smacznie przygotowane. Cała oprawa przyjęć i wystrój zawsze dopięte na ostatni guzik.

Autor: pieknyolek (IP zapamiętane)
Data: 16 maj 2019 - 14:19:58

Autor: Stefannia (IP zapamiętane)
Data: 22 maj 2019 - 12:16:24

Ślub to temat rzeka, a w tym wszystkim również i zaproszenia ślubne potrafią przyczynić się do dodatkowego zamętu winking smiley W razie czego tutaj znajdziecie kilka porad.

Autor: opole8 (IP zapamiętane)
Data: 23 maj 2019 - 15:55:51

Szukasz pięknej sukni na wesele np. przyjaciółki czy kuzynki? Marzysz o długiej sukience? Polecam zajrzeć na stronę [fenii.pl] gdzie znajdziesz ubrania z najwyższej jakości materiałów. Spotkasz tam sukienki maxi dla puszystych, które na pewno przypadną Ci do gustu.

Autor: mariolkaa51 (IP zapamiętane)
Data: 29 maj 2019 - 14:36:22

Jeśli chodzi o sukienkę na drugi dzień wesela to udało mi się kupić dosłownie dwa dni wcześniej tutaj [ekskluzywna.pl] i paczuszka zdążyła przyjść na czas, polecam, fajny wybór nie tylko ubrań ale i bielizny.

Autor: kitadominoq (IP zapamiętane)
Data: 23 wrz 2019 - 10:16:59

Autor: Adanna1989 (IP zapamiętane)
Data: 24 sie 2020 - 13:35:59

Piękna sukienka plus size na wesele w rodzinie czy u znajomych nie musi być droga. Ja sukienkę plus size kupiłam właśnie z sklepu Cavaricci. Piąta sukienka od góry [cavaricci.pl], piękna hiszpanka... chociaż zastawiałam się również nad sukienką w stylu boho. Wrzucę zdjęcie jak tylko przyjdzie.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.