AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
bezprawie?
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2006 - 17:48:16

A co powiecie na podbieranie godzin naucz. z podstawówki przez naucz. gimnazjum. Pracuję w Zespole Placówek Oświatowych, na który składa się przedszkole, szk. podst. i gimnazjum. Koleżanka ma licencjat z matematyki i dostała swój przedmiot w dwóch klasach, a w trzeciej matematykę dał dyr. pani z gimnazjum( mgr). Nasza matematyczka dostała do etatu trochę zbieraniny. Czy dyr. miał prawo tak postąpić? Koleżanka osiąga dobre wyniki, nigdy nie było zastrzeżeń do jej pracy, jest sumienna i obowiązkowa. Ponieważ ubywa klas i u nas i w gimnazjum dyr. zapowiedziął,że naucz. gimn. będą sobie uzupełniać godziny u nas, a co z nami? W mojej szk.pracują 4 osoby z licencjatem i to my najbardziej się obawiamy utraty godzin. Nikt nie obstał za kol., bo każdy się bał, a ona sama też była całkiem zdezorientowana. Dodam, że mamy odrębne statuty, każda szkoła ma swoje imię ( nasza wcześniej, bo starsza) ,bo kiedyś to były odrębne szkoły. Osoby, które pracują w obu placówkach dostają pobory na dwóch paskach. Tylko dyr. mamy wspólnego.

Re: bezprawie?
Autor: monika (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2006 - 17:52:26

i to jest najgorsze. Jeden dyrektor w kilku szkołach. Czują się oni jak ryba w wodzie. Jak ci nie pasuje to możesz zrezygnować.

Autor: E.Bennet (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2006 - 18:05:12

Hanka, nie piszesz,czy Twoja koleżanka jest mianowana czy kontraktowa? Nie zawsze taka decyzja to zła wola dyrektora

Data: 23 sie 2006 - 18:11:35

Mianowana z urzędu, zatrudniona na czas nieokreślony.

Data: 23 sie 2006 - 18:30:32

a dlaczego na czas nieokreslony a nie przez mianowanie?

Data: 23 sie 2006 - 19:52:37

Pokręciłam, przepraszam. Chodziło mi o to, że ma stałe zatrudnienie( nie zastępstwa itp.), pracuje w szkole ok. 20 lat.Zatrudniona na pewno przez mianowanie.

Data: 23 sie 2006 - 20:05:38

istnieje obawa,że za godziny niezgodne z kwalifikacjami(uzupelnienie etatu) otrzyma stawkę najniższą...

Autor: Danka (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2006 - 20:09:41

Właśnie o tym pomyślałam, czytając.Tylko niech mi ktoś wytłumacz, dlaczego dyr. ją tak (brzydko mówiąc) u.....ł? Przecież ma kwalifikacje wystarczające, więc z jakiej racji musiała oddać swoje godziny?

Data: 23 sie 2006 - 20:13:50

mnie zastanawia jeszcze jedno,czy wcześniej nie powinna dostać stosownego pisma zmieniającego warunki zatrudnienia?

ale w tej kwestii to już musisz poczekac na J.T- nie chcę wychodzic przed orkiestrę smiling smiley)

Autor: Aga (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2006 - 22:08:42

W szkole podstawowej licencjat wystarcza.

Autor: Tyśka (IP zapamiętane)
Data: 24 sie 2006 - 09:56:44

A dlaczego akurat w 3 klasie nastąpiła zmiana... Jest to bez sensu. jeżeli już to dyr mógł nie dawać tej kobiecie 1 klasy a nie odbierać 3, na kilka miesięcy przed egzaminem...?

Autor: Danka (IP zapamiętane)
Data: 24 sie 2006 - 10:11:15

Dla mnie to w ogóle niedopuszczalne,że wprowadził nauczyciela drugiego, jak ma etat obsadzony naucz. specjalistą od przedmiotu wobec którego nie ma , jak czytałam, zarzutów.Ciekawa jestem czy taką sprawę regulują jakieś przepisy, czy jest to uzależnione od widzimisię dyr.Tak czekam, że może jeden z tych przyzwoitych dyr.( nie ma wątpliwości, że myślę o J.T.czy Ance) ujawni nam swój osąd.

Autor: Jethro Tull (IP zapamiętane)
Data: 24 sie 2006 - 12:59:27

Trudno się wypowiedzieć bo danych za mało. W każdym razie skoro sa to nauczyciele zatrudnieni na podstawie mianowania to kwestia wyboru kto czego będzie uczył nalezy do dyrektora lecz nie jest dowlona..Musi dyrektor zerknąc na kwalifikacje do danego stanowiska, efekty pracy, dodatkowe kwalifikacje itp, itd, Warunków może tu byc wiele..

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 13 maj 2018 - 08:44:08

Autor: rosse (IP zapamiętane)
Data: 01 sie 2020 - 03:43:11

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.