AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
mała sonda ...
Autor: Jerzy (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 19:54:27

Witam, tak się zastanawiam ilu z nas po zakończeniu awansowania będzie korzystało z ofert odn-ów? Wpisujcie swoje głosy, za jakiś czas zamieszczę wyniki sondy z mojej szkoły .... :-) pozdrawiam

Re: mała sonda ...
Autor: Tyśka (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 22:30:58

Jak najbardziej - będę. Oczywiście nie ze wszystkich, nawet tych, które dotyczą bezpośrednio mojego przedmiotu. Niektóre (no przynajmniej u nas) NIE SĄ całkiem do ... bani i faktycznie przydają się w pracy.

Autor: ulla (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 22:32:39

No szczególnie te organizowane przez wydawnictwa......smiling smiley))

Autor: kava72 (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 22:46:18

Ja mam zamiar brac udział w szkoleniach (jestem dyplomowana), ale nie tych organizowanych przez ODN. Są fatalnie zorganizowane i jeszcze gorzej poprowadzone.

Ulla- masz racje, to jest żenada!!!!!!!!!!!!

Data: 22 sie 2006 - 22:49:51

Nie - takie, które pomagają w pracy z dziećmi upośledzonymi w stopniu lekkim, lub z ADHD, takie na których piszemy fragmenty programów nauczania, po których potrafimy rozróżnić program własny od autorskiego i wiemy co z czym się je itd... Tego nie organizuje wydawnictwo.

Data: 22 sie 2006 - 23:15:48

I jeszcze tak pomyślałam sobie, że dziwni z nas -nauczycieli - ludzie. Idziemy jak cielaczki prowadzone na rzeź, bo nam ktoś kazał leźć, choć bardzo nie chcemy... Sprzątać, kopać, malować, szkolić się - nawet na tych kiepsko przygotowanych, "sponsorowanych" przez wydawnictwa szkoleniach. Ludzie czytałam dziś właśnie na Forum, że ciągle ktoś na coś narzeka. Dla mnie chcesz - idziesz a nie to odmawiasz (grzecznie ale stanowczo). Tak łatwiej żyć i wiadomo o co komu chodzi. Za to jeszcze nikt nikomu głowy nie urwał. Szkolenia prowadzone przez wydawnictwa często są oblegane a potem komentowane, że do tyłka. Nie chcesz, nie idziesz, nie denerwujesz (siebie i innych), nie komentujesz. Popyt nakręca podaż. Ile czasu oszczędzasz. Możesz za to coś naprawić, wyczyścić w domu, szkole, gdzie chcesz i to nie dlatego, że ktoś kazał, ale że sama tego chcę, bo będzie dla mnie lepiej, ładnie fajniej. A jak inni z tego skorzystają to i lepiej. Oszczędzmy nerwy potem na lekarzu i lekach. Róbmy to co lubimy a wszystkim wkoło będzie się łatwiej żyło smiling smiley))))))))))))))). Pozdrawiam. Trochę spokoju, opamiętania a pojawi się i uśmiech. Już spadam...

Autor: gosc (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2006 - 11:15:28

Przejrzałem oferty.
W Poznaniu oferują szkolenie z 2005 roku dot. egzaminów zewnętrznych.
Kursy- strona w przygotowaniu.

Wrocław - tylko dla dyrektorów gimnazjów, wartośc dodana, pięciogodzinne szkolenie 28 sierpnia.

Łomża:
FORMY DOSKONALENIA NA 2006 ROK - 2004-11-17 (z takim wyprzedzeniem zaplanowane???)

Kraków (jak zwykle najlepszy)
Informator 2006/2007:

I. Kursy kwalifikacyjne
II. Zarządzanie placówką oświatową
III a. Rozwój szkoły
III b. Rozwój zawodowy nauczyciela
III c. Integracja międzyprzedmiotowa
III d. Ocenianie
III e. Wychowanie, profilaktyka i pomoc psychologiczno-pedagogiczna
III f. Innowacje pedagogiczne, metody aktywizujące
III g. Edukacja europejska, projekty i fundusze unijne
III h. Technologie Informacyjne
III i. Propozycje rozwiązań przedmiotowych
III j. Kształcenie specjalne
III k. Orientacja zawodowa

(ceny od bezpłatnych po 150 zł za 30 godzin)

CODN

28/07/2006
Pracownia Informacji Pedagogicznej informuje, że ukazał się informator "Studia podyplomowe dla nauczycieli w roku akademickim 2006/2007". Publikacja dostępna jest w wersji elektronicznej:
(0,8 Mcool smiley STUDIA PODYPLOMOWE DLA NAUCZYCIELI w roku akademickim 2006/2007

Reszta dla języków obcych.

Podsumowanie:
dla kogoś, kto przeszkolił się już w zakresie pomiaru dydaktycznego, metod aktywizujących, wprowadzania innowacji i ocenianiu, itd. - nie ma oferty szkoleniowej.
Nie można w kółko tych samych kursów robić winking smiley

Autor: ulla (IP zapamiętane)
Data: 23 sie 2006 - 11:42:45

Ale ja serio pisałam o tych organizowanych przez wydawnictwa bo można dostać książki lub inne pomoce. Poza tym naprawdę jakieś potrzebne typu przeszkolenie dla egzaminatrów OKE a nie wodolejstwo

Autor: nika (IP zapamiętane)
Data: 24 sie 2006 - 13:58:59

Uważam, że szkolenia, na których prowadzący czyta slajdy nic mi dadzą, przez okres stażu ukończyłam może kilka, natomiast skończyłam studia podyplomowe i to takie co nie dają dodatkowych kwalifikacji(czego nikt nie mógł zrozumieć), tylko hobbistycznie,psych. komunikacji. społ.Polecam

Autor: kava72 (IP zapamiętane)
Data: 24 sie 2006 - 14:29:38

Nika ja tez mam takie studia podyplomowe, które nic mi nie dają, żadnych dodatkowych kwalifikacji. Mnie rówież nikt nie mógl zrozumiec, tym bardziej gdy uslyszeli, ze bede dojezdzala 300 kmsmiling smiley))
Mam jednak poczucie, że zrobiłam cos dobrego dla siebie:-)))))) Mam zamiar dalej dbac o moje dobre samopoczucie.

Autor: Jerzy (IP zapamiętane)
Data: 24 sie 2006 - 19:55:36

witam smiling smiley u mnie w szkole też chcą korzystać w większości "już szczęśliwych" bo obowiązków coraz więcej na nauczyciela władza nakłada - ja od tygodnia już każdego dnia w szkole muszę koczować ... ale tam wszędzie pewnie podobnie, nie ma co zrzędzić
pozdrawiam
PS
normalniej jednak się zrobiło jak więlszość już "mądrych" nauczycieli w stopniu dyplomowanego winking smiley
ech ja też niedługo taki "mądry" będę winking smiley)

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 13 maj 2018 - 08:42:49

Autor: rosse (IP zapamiętane)
Data: 01 sie 2020 - 03:43:02

Autor: sendok (IP zapamiętane)
Data: 20 sie 2020 - 02:43:58

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.