AWANS INFORMACJE FORUM Dla nauczyciela Dla ucznia LOGOWANIE

Nauczyciel, profesor, reforma : 
Dla nauczycieli, wykładowców, o reformie... 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
JT, ela, Ela,roma, bronia, inni
Autor: Tyśka (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 14:30:14

Dobrzy ludzie pomóżcie! Kolejność nie jest obowiązkowa smiling smiley)))))))

Prawie kończę (18.01.07) wydłużony (L4, macierzyński) staż na mianowanego (bez rocznej przerwy między kontraktowym a wnioskiem na mianowanego), równocześnie zmieniam miejsce pracy oraz przedmiot, którego będę uczyć smiling smiley))). W związku z tym, mam kilka pytań:
1)Rozumiem, że mam dostać ze starej szkoły ocenę dyrektora za okres stażu? Napisać aneks do zatwierdzonego w poprzedniej szkole planu rozwoju?
2)Czy mam na to czas do końca września? (Właściwie to jest praktycznie gotowy, ale chodzi mi o formalną stronę).
3)Czy na złożenie sprawozdania w starej szkole termin mija ostatniego września?
4)Czy poza zmianą przedmiotu, wspomnienia klasy, w której będę wychowawcą, &#8222;tematem&#8221;, właściwie terminami matur i olimpiad, powinno coś jeszcze się tam znaleźć?
5)Złożyć podanie o wyrażenie zgody na kontynuowane stażu do dyrektora w nowej szkole? Z dniem 01.09.06?
6)Teraz sprawa sprawozdania. Co należy ująć w zadaniach przedstażowych i postażowych &#8211; tego nie wiem. Po uzyskaniu tytułu na kontraktowego podejmowałam 2 formy doskonalenia zawodowego (szkolenia), wyjeżdżałam z młodzieżą na obóz naukowy &#8211; czy to są zadania przedstażowe? Gdzie to ująć w sprawozdaniu? Normalnie napisałabym to na końcu, ale będzie przecież to drugie sprawozdanie i chciałabym, aby miało to ręce i nogi...
7)No i jest jeszcze sprawa zadań nie ujętych w planie rozwoju. Co z tym? Sprawozdanie jest bez tabelki. Mogę więc dopisać je na końcu każdego paragrafu albo na końcu sprawozdania albo od tego zacząć... I sorki, że tego tyle ale może sami rozumiecie ....?

Pomocy błagam, bo chyba się potnę albo walnę z dachu &#8211; tylko blok za niski J)))))))). No i szkoda mojego 4,5 miesięcznego &#8222;Brzdylka&#8221;, czyli synka... Nawet przyzwoitej renty by nie dostał smiling smiley))))).

PS. Dzięki J.T. za utwierdzenie mnie w przekonaniu, że jednak umiem czytać KN. Pokazałam nowej dyrce palcem przepisy i będzie umowa na czas nieokreślony. A i moje &#8222;powody techniczne&#8221; chowają się całkiem dobrze.

Pozdrawiam, czekam na podpowiedzi &#8211; nie na gotowce ....

Re: JT, ela, Ela,roma, bronia, inni
Autor: bronia (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 15:17:11

Tyśka, w nowej szkole kontynuujesz staż, więc otrzymasz następnego opiekuna stażu. Proponowałabym wszystkie kwestie związane z dalszą realizacją planu omówic z nim. Nowe pole działania, a więc mogą pojawić się nowe wyzwania.
Wskazane byłoby abyś jak najwcześniej przedstawiła byłemu dyrektorowi stopień realizacji p.r.z. Na podstawie tego (oraz propozycji oceny wystawionej przez opiekuna) dyrektor wystawi ocenę.
W nowej placówce złóż wniosek o kontynuację i przydzielenie opiekuna. Po otrzymaniu zgody napisz aneks i wraz z pierwotną wersją, przedstaw dyrektorowi do zatwierdzenia.
W sprawozdaniu końcowym (na przykład tytułem wstępu) opisz przebieg stażu z wyjaśnieniem konieczności dokonania nowelizacji planu. Jak nazwa wskazuje, sprawozdanie z realizacji p.r.z. odnosi się do czasu w którym odbywałaś staż. Nie jest więc to odpowiednie miejsce dla przedstawienia działań pozaplanowych, chyba że podjęte w trakcie stażu zadanie sfinalizowałaś po zakończeniu stażu, a przed złożeniem sprawozdania.
O tym co przed i po- stażu pisz odrębnie, np. na końcu.
Do dokumentacji nie zapomnij dołączyć obu ocen (tzn. od poprzedniego i obecnego dyr.)

Data: 22 sie 2006 - 15:38:00

Broniu, serdeczne dzięki !!

Autor: koma (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 15:46:29

1) Tak, powinnaś dostać od dotychczasowego dyrektora ocenę pracy w okresie stażu (oddaj mu sprawozdanie z dotychczasowej reallizacji planu). Aneks powinnaś napisać, bo zmieniasz miejsce i profil - jednak robi się to na polecenie nowego dyrektora (zapytaj go, czy sobie życzy)
6) Zadania przedstażowe czyli w Twoim wypadku od uzyskania tytułu kontraktowego, a więc te 2 lata. Postażowych na razie nie masz, bo staż się nie skończył. W sprawozdaniu nie piszesz o zadaniach przedstażowych! Przecież to jest sprawozdanie z realizacji planu rozwoju w okresie stażu. Natomiast załatw sobie już teraz poświadczenia, że te zadania przedstażowe w szkole wykonałaś. Przyda sie potem do teczki.
7) Zadania nieujęte w planie, ale wykonane w okresie stażu czasami opisywane są w sprawozdaniu (np. na końcu paragrafu bądź całości
jako ZADANIA WYKONANE, LECZ NIEUJĘTE W PRZ). Podpisując sprawozdanie dyrektor jednocześnie Ci je potwierdzi.

Na terminach w Twoim przypadku nie znam się smiling smiley)

Data: 22 sie 2006 - 16:01:46

broniu, pozwól, że odniosę się do tej Twojej wypowiedzi, bo obawiam się, że trochę namieszałaś.....sorkismiling smiley
" Jak nazwa wskazuje, sprawozdanie z realizacji p.r.z. odnosi się do czasu w którym odbywałaś staż. Nie jest więc to odpowiednie miejsce dla przedstawienia działań pozaplanowych, chyba że podjęte w trakcie stażu zadanie sfinalizowałaś po zakończeniu stażu, a przed złożeniem sprawozdania.
O tym co przed i po- stażu pisz odrębnie, np. na końcu."

W sprawozdaniu można wymienić zadania wykonane w okresie stażu, ale pozaplanowe - napisałam o tym wyżej. Trzeba jednak wyrażnie zaznaczyć, że nie były planowane, ale potrzeba....blebleble
Nie rozumiem natomiast, co chciałas powiedziec w nastepnym zdaniu? :-O

O tym, co przed i po stażu nie piszemy w sprawozdaniu w realizacji planu!!! Nie było ich w planie!
Umieścimy je dopiero potem w materiale dla komisji!

Data: 22 sie 2006 - 16:13:17

koma, napisałaś "Zadania przedstażowe czyli w Twoim wypadku od uzyskania tytułu kontraktowego, a więc te 2 lata." to jest okres mojego stażu...??? Błagam jaśniej.

Autor: bronia (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 16:54:21

Koma, już prostuję i dopowiadam. Chyba prędzej pisałam niż myślałam, dzięki za zwrócenie uwagi. Pisząc "zadania pozaplanowe" miałam na myśli "zadania przed i po -stażowe".
W kwestii co i jak ująć w sprawozdaniu, wielokrotnie dyskutowliśmy. Na pewno nie może zabraknąć "rozliczenia" z zadań planowanych, co do tego wszyscy jesteśmy zgodni, prawda? Ja także jestem za, aby na końcu sprawozdania, odrębnie, zdać relację z podjętych zadań pozaplanowych, z uzasadnieniem....
Nie preferuję wstawiania do sprawozdania zadań przed i po- stażowych. (Chociaż widziałam i takie)
Zdanie którego nie rozumiesz, rzeczywiście zawiera błąd. Chdzi mi o to, że uzasadnione jest ujęcie w sprawozdaniu jedynie takiego zadania po-stażowego, którego realizację zaczyna się w trakcie stażu, a finalizacja ma miejsce w dniach od zakończenia stażu do złożenia sprawozdania dyrektorowi.
Jasne, że w przypadku Tyśki nie ma mowy o zadaniach przedstażowych, skoro nie było przerwy.
Jeszcze raz przepraszam Tyśkę za zamieszanie, a dziękuję Komie za zwrócenie uwagi.

Data: 22 sie 2006 - 18:18:30

Tyśka, zrozumiałam (może błędnie?), że miałaś 2 lata przerwy przed stażem na mianowanego.(Piszesz: " Po uzyskaniu tytułu na kontraktowego podejmowałam 2 formy doskonalenia zawodowego (szkolenia), wyjeżdżałam z młodzieżą na obóz naukowy &#8211; czy to są zadania przedstażowe? ")

Czyli: to, co robiłaś od momentu awansu na kontraktowego do poczatku stażu na mianowanego - to są zadania przedstażowe smiling smiley)

Autor: E.Bennet-ela (IP zapamiętane)
Data: 22 sie 2006 - 19:18:04

5)Złożyć podanie o wyrażenie zgody na kontynuowane stażu do dyrektora w nowej szkole? Z dniem 01.09.06? -
tak i przedstawić:plan rozwoju zawodowego+aneks(po uzgodnieniu z obecnym dyrektorem specyfiki danej szkoły i jej potrzeb i na jego prośbę- to oczywiście po 1.09 i po rozmowie z opieknem stażu)+czastkową ocenę za okres odbytego stażu

art.9f.2 i 3 - znasz

Data: 22 sie 2006 - 22:22:29

Dzięki dziewczyny (wszystkie).
Przepraszam, że wszystkim Wam dziękuję jednocześnie, ale musiałam zająć się moim malcem, bo jestem matką, ojcem, sprzątaczką, nianią, praczką, kucharką, prasowaczką itp w jednej osobie i właśnie jestem "wolna"...
Broniu - nie masz za co przepraszać smiling smiley)))). Rady były rzeczowe i skrupulatne.
Komie dziękuję za wyjaśnienia i poprawienie tej nieścisłości. Co do przerwy - nie miałam a kursy odbyłam i na obóz faktycznie pojechałam (wszystko w wakacje ), dlatego nie wiedziałam, co z tym fantem zrobić, bo to są w sumie fajne rzeczy. No i wyszło, że ja ścisła, coś ciężko w ojczystym języku mi myśleć o pisaniu nie wspomnę ... smiling smiley))))))))))))))))))))

Autor: adolfjems (IP zapamiętane)
Data: 13 maj 2018 - 08:51:03

Autor: tracywyvern (IP zapamiętane)
Data: 22 cze 2018 - 16:48:42

Autor: rosse (IP zapamiętane)
Data: 01 sie 2020 - 03:42:20

Autor: sendok (IP zapamiętane)
Data: 20 sie 2020 - 02:43:11

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies.
Dowiedz się więcej.